Többek között olasz és francia, amerikai és magyar székesegyházak és templomok kaptak helyet abban a szombaton nyílt kiállításban, melynek a Szaléziánum ad otthont. Az érsekség turisztikai központjában tartott megnyitó ünnepségen a Csermák Antal Zeneiskola növendékeinek színvonalas műsora után a művész osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel.
Székács Pál visszaemlékezett a kezdetekre, mikor még hatéves gyerekként még édesapjával közösen rakták ki első makettjüket, majd egy, az életében bekövetkezett hosszabb szünet után a hobbi újra megtalálta az alkotót. Elmondta, hogy az épületek makettezése számára szenvedély, régi szerelem, de művei még csak első alkalommal szerepelnek kiállításon. A művész erre a jeles eseményre elkészítette a veszprémi Szent Mihály-bazilika kicsinyített mását, melyet bárki megtekinthet a Szaléziánumban.
A kiállítást Nagy Károly kanonok, a bazilika plébánosa nyitotta meg, aki beszédében a makettek megtekintése közben szerzett impulzusait osztotta meg a jelenlévőkkel. Gondolatait a művészettörténet, a történelem, a teológia, valamint a mai modern világ köré fűzte. Hangsúlyozta, az itteni alkotások a művészettörténet kiemelkedő templomait, bazilikáit járják körbe. Beszélt a templomok építésének fontosságáról, hiszen az épület magán viseli az azt körülvevő kultúra nyomait. Zárásul hozzátette: a mai építészetben se kegyesség, se hódolat Isten felé.
A kiállítást szeptember 10-ig lehet megtekinteni a Szaléziánumban, így a látogatók közelről ismerkedhetnek meg többek között az Aacheni dóm, a bécsi Szent István-székesegyház, a kölni Dóm, egyes Veszprém megyei várak, a Parlament, illetve természetesen a Szent Mihály-bazilika kicsinyített másaival. Ez utóbbit egyébként bárki elkészítheti, aki ellátogat az érsekségi turisztikai központba, és ott beszerzi az ehhez szükséges mintát és formákat.