Fülöp Attila, a kereskedők képviselőjének elmondása szerint a vásárcsarnok kilencvenes években történő felújítása miatt az Iparcikk Piac bérlői aránytalanul magas bérleti díjakat fizettek, ami az utóbbi évekre elviselhetetlenné vált. A piaci környezet változásai érzékenyen érintették az Iparcikk Piacot, ezért az érintettek úgy gondolták, hogy haladéktalanul lépniük kell valamit.
Elsőként természetesen bérbeadójukat, a Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt.-t keresték meg. A megbeszéléseken részt vett Debreczenyi János polgármester, valamint a VKSz Zrt. részéről Göttlinger László vezérigazgató is.
A megbeszélések sikeresek voltak, mindkét fél törekedett a mindenki számára elfogadható megoldás megtalálására. Debreczenyi János fontosnak tartotta, hogy Veszprém város lakói a jövőben is friss, jó minőségű és megfizethető élelmiszerhez jussanak, és ezzel együtt a piacon dolgozó családok (közel ezer ember) megélhetése se kerüljön veszélybe.
A városvezetés megtalálta a megoldást a problémára: 2008. január 1-jétől két lépcsőben (először 50, majd 25 százalékkal) csökkentette a bérleti díjak összegét, a gazdasági válság hatásai miatt pedig úgy döntött, hogy 2009-ben sem emeli a díjakat.
A sajtótájékoztató célja az volt, hogy az Iparcikk Piac kereskedői felhívják a veszprémi lakosok figyelmét arra, hogy a hivatalban lévő polgármester és a FIDESZ-KDNP többségű képviselő testület méltó a lakosság bizalmára. Empátiából, szolidaritásból jelesre vizsgáztak, és a lehető leggyorsabban, legkörültekintőbben cselekedtek.
Ilyen nagyfokú megértést és együttműködési készséget az elmúlt 18 év során soha nem láttunk – mondta Fülöp Attila, aki köszönetet mondott Debreczenyi Jánosnak, Czaun Jánosnak, Porga Gyulának, Baumgartner Lajosnak és Vereczki Adriennek. A bizalmat viszonozva az Iparcakk Piac kereskedőinek nevében támogatásukról biztosította a városvezetést a veszprémi strand megépülésével kapcsolatban. A Lokálpatrióták képviselőjének átadta a támogatók névsorát és a strand felépülését elősegítő téglajegyek ellenértékét.