Mivel is találkozik a Pajta utcában fölfelé hajtó
autós-motoros? Először is (ez van felül) egy egyirányú utcát jelölő táblával,
nyomban alatta egy behajtani tilossal. Izgalmas, nemde? Megjegyezzük, hogy a
variáció ellenére mindenki természetes eleganciával suhant át a helyszínen.
Még izgalmasabb a helyzet, ha a Szekerce utcából óhajtunk kanyarodni, hiszen onnan (az előírt haladási irány tábla miatt) csak jobbra kanyarodhatunk, de ott a fentebb már említett kék tábla, meg a piros karika. Ha viszont balra mennénk, az egyirányú utcában éppen szembe hajtanánk.
A lehetőségek egyre fogyó kínálatából célszerű kiválasztani a jobbra (ám tilosba) hajtást, így legalább szembe nem jönnek. A másik lehetőség: ott hagyjuk az autót, galádul leszereljük a táblát, beülünk az autóba, áthajtunk, visszaszereljük a táblát (mert azért betyárbecsület is létezik, nemde?).
A helyszínen készített fotókat azonmód vissza is néztük, s ekkor ért bennünket a megdöbbenés: a behajtani tilos tábla, nem az, aminek látszik! A „rendes”, avagy villanó nélkül készült képen valóban annak látszik, ám a villanóval készült rámutat a turpisságra: lefestették a mezőt, alatta meg a 30-as számot! Tehát itt sebességkorlátozó tábla volt! (Az, hogy mikor, nyilván az ott élők jobban tudják.)
A Vehír felkereste a Buhim-völgyi Baráti Kör elnökét, dr. Bősze Ferencet, aki elmondta, hogy az amúgy mérsékelt forgalmú utcába valamikor tavasszal helyezték el a 30 km/ó sebességkorlátozást jelölő táblát. Érdekesség, tette hozzá Bősze Ferenc, hogy a témában nem keresték meg a településfejlesztési bizottságot.
A Pajta utca sajátos része a városnak, hiszen csaknem végig emelkedik, így könnyű rajta lassítani, nincsenek üzletek, közintézmények, több „foghíjas” szakasz is van rajta. Sokak szerint értelmetlen dolog volt a harmincas tábla kitétele.
További érdekesség – mondta az elnök –, hogy nagyon sokszor ebben az utcában mér a „traffi”, s a megbüntetettek száma sem kevés.
Az ott élők (és minden bizonnyal mások is) valamiért nem kedvelhetik a táblát, mert idáig már négyszer (!) fújták le festékkel. Ennek – jóllehet a cselekedett elítélendő – van azért üzenetértéke.