Az első társasjátékot még 1996-ban mutatták be azzal a nem
titkolt céllal, hogy elsősorban a fiatalok körében népszerűsítsék a Balatont,
felhívják a figyelmet közös kincsünk megóvására, a környezettudatos nevelésére.
Így kerülhetett a játék óvodákba, iskolákba, könyvtárakba, de még panziókba,
szállodákba is.
Az új kiadásának egyéb okai is voltak, hiszen az elmúlt időben sok minden megváltozott (pl. nem lehet „sárkányugrást” végrehajtani a Badacsony tetejéről, új állatok, növények – ürge, nagykócsag, lisztes kankalin – lettek ismét védettek, változtak környezetvédelmi előírások, intézménynevek stb.), s ehhez igazítani kellett a kérdéseket is.
A munka oroszlánrészét az eredeti szerzők – Fecser Istvánné, Pungor Anita és Pungor Éva – végezték a nemzeti park szakmai tanácsait is figyelembe véve.
A játék kilenc kérdéssel bővült, változott néhány rajzolat, s ami igazi érdekessége: valamennyi figurája (kis vitorlások, dobókockák) egyedi kézi munkával készültek.
A „Vigyázz rám!” 2006 márciusában a környezetvédelmi tárca és a Duna Múzeum (a víz világnapja alkalmából meghirdetett) pályázatán a csoportos kategóriában második lett. A díjátadón fogalmazódott meg – mondta a NABE elnöke, Szauer Rózsa –, hogy az ország más régióiban (Tisza, Fertő-tó stb. környéke) is meg lehetne valósítani egy hasonló játékot.
A bemutatón elhangzott, hogy ezer darabot készítettek a társasjátékból, melynek költségeihez egymillió forinttal járult hozzá a környezetvédelmi tárca. A „Vigyázz rám!” 3900 Ft-os áron már kapható a NABE valamennyi csoportjánál (bővebb információ honlapjukon: www.nabe.hu).
Fecser Istvánné azt hangsúlyozta, hogy a játéknak igen nagy a pedagógiai hatása, s a családok összetartó erejéhez is hozzá tud járulni, ha okosan, valóban a játék öröméért játsszák azt.