A híreket rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be Göttlinger László. A megyeszékhelyt az országos rendszerirányító – a veszprémi gáz felhasználásának szempontjából – az V-ös kategóriába sorolta. (A kategóriákat a gázfogyasztás mennyisége alapján határozta meg a rendszerirányító.) Ez a korlátozási sorrendet is jelenti, vagyis súlyos gond esetén a távfűtéses lakásokban élők éreznék meg utolsóként az orosz-ukrán-európai uniós gázháború következményeit. Göttlinger László ezt így fogalmazta meg: erre csak akkor kerülhetne sor, ha már végképp nem lenne gáz az országban. Azt is hozzátette a vezérigazgató, hogy sem a IV-es sem az V-ös kategóriát nem vezették még be egyszer sem az országban.
A veszprémi kazánok korlátozás nélkül, teljes üzemben működnek. A fentebb már említett kategóriák közül ha bevezetik a III-ast, akkor ez az Eon tulajdonában lévő gázmotorok üzemeltetését érinti, ám ez sem okozna semmilyen fennakadást a hőszolgáltatásban.
A kazánok ebben a pillanatban (január 7., 14 óra) 80%-os gázfelhasználással működnek (a megengedetthez képest). Göttlinger László azt is elmondta, hogy a 100%-os kapacitást a mínusz 13-14 fokos hőmérsékletre tervezték.
Van tehát teljesítmény-tartalék bőven.
A sajtó egyéb híradásaiból tudjuk, hogy a legnagyobb gázfogyasztók már áttértek a gázról az olajra. A Vehír kérdésére Göttlinger László elmondta, hogy Veszprém fűtőműveiben erre nem kerülhet sor több (technikai) okból sem, s igen nagy a valószínűsége, hogy másutt sem.
Óvatos szakmai becslések, előrelátás alapján kijelenthető, hogy beszámítható időn belül (pár nap, esetleg egy-két hét) rendeződik a példa nélküli gáz ügy.
Egyéb forrásokból tudjuk, hogy Magyarország két hónapot is meghaladó mennyiségű gáztartalékkal rendelkezik, nem úgy, mint több – nálunk jobb anyagi helyzetben lévő – európai ország.