A péntek délután tartott sajtótájékoztatón Porga Gyula, Veszprém polgármestere elmondta: az előző fejlesztési ciklusban (2007-2013) a város 20 milliárd forint uniós pénzt használt fel. A most előttünk álló időszakban ez az összeg mintegy 9 milliárd forinttal kevesebb, ám ez nem jelenti azt, hogy más pályázatokból ne folyna be pénz a város számára. A városvezetők minimális célja ugyanis, hogy 2020-ig meghaladják az előző ciklusban felhasznált fejlesztési pénz mennyiségének lehívását. A polgármester megjegyezte, erre reális esély mutatkozik.
Egy kormányhatározat alapján a város önkormányzata 2020-ig összesen 11,54 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesül az operatív programon keresztül, amit csak meghatározott előírások szerint használhat fel. A polgármester részletezte az önkormányzat terveit ezzel kapcsolatban. Arányaiban a legtöbbet - mintegy 3,2 milliárd forintot - gazdaságfejlesztésre használnának fel, amelynek során a jelenleg meglévő gazdasági társaságokat kívánják segíteni. A fejlesztés során rekonstruálnák többek között a Henger utcát, valamint a Pápai-Kistó-Tüzér utcák környékét.
Porga Gyula elmondta, hogy a munkába állást segítő intézmények és közszolgáltatások fejlesztésére 1,7 milliárd forint áll majd rendelkezésre. A tervek szerint 2016-ban elkezdődhet az Egry úti, a Hársfa, és a gyulafirátóti Kastélykert óvoda teljes renoválása is. A fenntartható városi közlekedésfejlesztésre 1,028 milliárd forint jut, melyből többek között mélygarázst építenének a Színházkert területére, ezen kívül az OTP előtti körforgalmat, valamint további kerékpárutakat hoznának létre..
A polgármester elmondta, hogy a város kulturális negyedének kiépítését és a Stadion felújítását 2020-ig más forrásokból kívánják megoldani.
Polgárdy Imre, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke a megyét érintő fejlesztésekről beszélt. Elmondta: a megyére összesen 45, 1 milliárd forint fejlesztési pénz jut majd 2020-ig. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) által meghatározott hét prioritás közül öt esetben dönt a megyei önkormányzat összességében a 45,1 milliárd forint sorsáról. A prioritások alapján a legtöbbet a térség gazdasági infrastruktúra fejlesztésére költenek majd, mintegy 16,8 milliárd forintot.
A sajtótájékoztatón dr. Kovács Zoltán, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára elmondta, hogy a 2020-ig tartó fejlesztési ciklusban rendelkezésre álló 12 ezer milliárd forintnyi fejlesztési forrásból a megyék rangsorában a Veszprém megye a középmezőnyben tudhatja magát. Emlékeztetett, hogy míg az előző fejlesztési ciklusban 8200 milliárd forint származott uniós forrásból, addig a 2020-ig felhasználható összeg országosan 12 000 milliárd forint. Ez az összeg fejenként 710 ezer forint fejlesztési pénzt jelent. A felhasználható összeg legnagyobb részét, mintegy 60%-ot a kormány gazdaságfejlesztésre kíván fordítani.