Az ENSZ Közgyűlése 1959. november 20-án fogadta el a Gyermekek Jogairól szóló Nyilatkozatot, azóta november 20-a a gyermekek jogainak világnapja. A nyilatkozat olyan konkrét jogokat fogalmazott meg, mint például a névhez, az állampolgársághoz és az oktatáshoz való jog. Magyarország 1991-ben ratifikálta az egyezményt, ami így kötelező erejűvé vált hazánkban.
Magyarország Alaptörvénye kiemelt védelemben részesíti a gyermekkort. Kimondja, hogy minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Deklarálja továbbá, hogy a szülők kötelesek gondoskodni kiskorú gyermekükről.
A gyermekek jogainak minél szélesebb körű biztosítása érdekében ezen a napon figyelemfelhívó kampányt folytattak, ehhez kapcsolódva a Veszprémi Rendőrkapitányság iskolai bűnmegelőzési tanácsadója tartott előadást a Jendrassik-Venesz Középiskola és Szakiskola egyik tizedikes osztályában.
Az interaktív tanórán az előadó és a diákok közösen beszélték meg, hogy milyen jogokkal rendelkeznek a gyermekek, és ezek miként jelennek meg mindennapi életükben. A jogok mellett természetesen szó esett a kötelezettségekről is, melyek megismertetésére és tudatosítására már a gyermekkorban nagy hangsúlyt kell fordítani.