A gyanúsított több vegyipari céget is irányított. Bevett gyakorlat volt, hogy az alkalmazottak „hivatalos” illetményüket átutalással, fekete bérüket és a túlórákért kapott összegeket pedig készpénzben kapták. A könyvelésbe csak az átutalással fizetett bérek kerültek, így a gyanúsított a zsebbe fizetett pénzekkel 67 millió forint járulékot és adót csalt el.
A nyomozás során az is kiderült, hogy a veszélyes hulladékot az üzem melletti területen ásták el és a gyártásból származó mellékterméket sem kezelték veszélyes hulladékként, nem jelentették be a környezetvédelmi hatóságnál. A vizsgálatok szerint a veszélyes anyagok miatt a föld olyan súlyosan károsodott, hogy természetes állapota már magától nem áll helyre. Emiatt az elkövetőt környezetkárosítás, hulladékgazdálkodás megsértése és hamis magánokirat felhasználása miatt is gyanúsítottként hallgatták ki.
Mindezeken túl a gyanúsított saját házának gondnokát és a család bébiszitterét is bejelentette a vegyipari céghez, és a cég kontójára fizette bérüket, ezért hűtlen kezelés miatt is felelnie kell.
Az ügyben a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága költségvetési csalás, számvitel rendjének megsértése, hamis magánokirat felhasználása, hulladékgazdálkodás rendjének megsértése, környezetkárosítás és hűtlen kezelés miatt vádemelést javasol a Veszprémi Járási és Nyomozó Ügyészségnél. A pénzügyi nyomozók az okozott kár megtérülése érdekében 198 millió forint értékű vagyont zároltak.