A résztvevő előadók a legkülönbözőbb irányokból közelítették meg, értelmezték a fenntarthatóság fogalmát. A fenntarthatóságot leginkább az egyén, a közösségek és az emberiség jólétének biztosító fejlődés és a környezet megóvásának együttes megvalósulásaként írhatjuk le.
A minikonferencia nyitányaként dr. Veress Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tagja a béke fenntarthatóságáról beszélt a családban. Az előadó szerint a béke biztosításának feltétele az önbizalom, önmagunk szeretete, eszköze pedig a tisztelet, a megértés, az elfogadás, a türelem.
A megye vízgazdálkodási lehetőségeiről adott elő Soósné Harsányi Sarolta, a Bakonykarszt Zrt. üzemviteli osztályvezetője. Kifejtette, hogy a klímaváltozás miatt a jövőben gyakoribb és intenzívebb időjárási szélsőségekre kell felkészülnünk. A telek csapadékosabbak, a nyarak szárazabbak lesznek, így fontossá válik, hogy a téli csapadékot felfoghassuk és raktározni tudjuk. Jelenleg ezen a téren kapacitáshiányt tapasztalunk.
Dr. Temesvári Balázs, a VKSZ Zrt. vezérigazgatója a zöldfelületek fenntarthatóságát mutatta be. 2018-ban biodiverz évelőágyásokat alakítottak ki a város több pontján, melyek a település klimatikus viszonyaihoz igazított, nagy szín és formagazdaságot mutató növénytársulásokat jelentenek. Ezen felületek fenntartása kevesebb befektetett időt igényel, cserébe pedig egész évben díszei a városnak.
A Járókelő Egyesület részéről Le Marietta mutatta be a jarokelok.hu alkalmazás működését mutatta be, amivel közterületeken felmerülő problémák – kátyúk,törött padok, kiszáradt növények – lehet bejelenteni, amik az alkalmazás partnerein keresztül jutnak el az illetékesekhez.
A rendezvény végén jutalmazták a VKSZ Zrt. fenntarthatósági pályázatára beérkezett munkákat készítő gyerekeket.