"A világbajnokságok történetében először nem természetes vízbe érkeznek az ugrók, hanem egy épített, ideiglenes medencébe" - idézte a szervezők közleménye Szántó Évát, a Bp2017 Nonprofit Kft. ügyvezetőjét, aki megemlítette, hogy a medence kialakítása külön kihívás volt. A versenyzők egy 15 méter átmérőjű, 6 méter mély medencébe érkeznek, amelyben folyamatosan könnyűbúvárok várják őket, hogy egy esetleges rontott ugrás után azonnal segítséget nyújtsanak a sportolónak.
"A helyszín kiválasztása azt a célt szolgálta, hogy a látványos, Budapest legszebb arcát mutató esemény a világ számos pontján keltse fel a figyelmet hazánk és a főváros szépsége iránt" - tette hozzá Fürjes Balázs, a kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos.
A rendezők tájékoztatása szerint a nagy érdeklődésre való tekintettel az eredetileg tervezett 1500 néző befogadására alkalmas lelátó mellett a döntők napjára a Dunán egy 80 méter hosszú és 20 méter széles uszályon további 600 férőhelyes ideiglenes nézőteret alakítanak ki. A verseny a folyó két partján és a hidakról is követhető lesz kivetítőkön keresztül. A Hunyadi hajó büféként és a mentőhajóként működik majd, az uszályokra pedig 250 fős Moszkva hajókat indítanak az Olimpia park kikötőjéből.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a versenyhelyszín egy része a vb után is megmarad, ahonnan különleges képeket lehet majd készíteni a Parlamentről, a Lánchídról és a Margitszigetről.
Az óriás-toronyugrás 2013 óta része a vizes világbajnokság programjának, a férfiak 27, a nők 20 méterről ugranak. A sportágban előzőleg sziklaugró világkupa-sorozatokat rendeztek. Az óriás-toronyugrás versenyeit a vb utolsó három versenynapján, péntektől vasárnapig bonyolítják le.