11°C
11°C

Női röplabda: fontos VESC-siker / Veszprémi Egyetem SC–Agria RC-Eger 3:1 (15, 24, –18, 19)

2011. március 20. 13:31 // Forrás: agriasport.hu / hunvolley.blog.hu
A Veszprémi Egyetemi SC hazai pályán 3:1-re nyert az Agria RC-Eger ellen a női NB I 5-8. helyéért zajló rájátszásának 5. fordulójában.

A hevesieknek egy körrel a szezon vége előtt már csak elméleti esélyük van a kiesést jelentő utolsóelőtti hely elkerülésére.

Az első játszmában tekintélyt parancsoló játékkal köszönt be a Veszprém. Rutinosabb játékosai gyorsabban vették fel a kiesési rangadó ritmusát. Az Eger jó hajrája csupán arra volt elég, hogy 15 pontig felzárkózzon. A második szakasz kiegyenlített, változatos küzdelmet hozott. Hol a bakonyiaknál, hol a vendégeknél volt az előny. Két pont döntött, a VESC nagy küzdelemben annak ellenére is meg tudta nyerni a szettet, hogy súlyos sérülés (bokaszalag-szakadás) miatt elvesztette elsőszámú ütőjátékosát, Földesi Nórát (2:0). A két elveszített játszma nem vette el a hevesiek kedvét, a padlóról felállva szépítettek. A negyedik felvonásban képes volt újítani a hazai együttes, és ezzel megnyerte a mindkét együttes számára létfontosságú meccset.

A 95 percig tartó mérkőzésen a lelkes közönség biztatása közepette, a hazai csapat megérdemelten nyert.

Női röplabda NB I, rájátszás az 5-8. helyért, 5. forduló:
Veszprémi Egyetem SC–Agria RC-Eger 3:1 (15, 24, –18, 19)
Veszprém, 150 néző. Játékvezetők: Bátkai-Katona, Vigh
Veszprém: Tobak, Kovács A., Szelle D., Földesi, Környei, Molnár B. Csere: Erdősi (liberó), Bodnár R., Telek, Dordzsceren. Edző: Oláh János.
Eger: Petrás, Hajdú, Tóth E., Izsák, Kolman, Róth. Csere: Tóth R.
Edző: Juhászné Tóth Mária.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:3, 16:6, 23:10. 2. játszma: 8:7, 15:16, 22:23. 3. játszma: 6:8, 13:16, 18:23. 4. játszma: 8:5, 16:9, 23:18.

Edzői értékelések

Oláh János: – Ami Palotán nem sikerült, az most bejött. Földesi Nóra sérülését is el tudtuk viselni. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

Juhászné Tóth Mária: – Jobb volt Veszprém. Mi nem most rontottuk el, hanem Rákospalotán. Túl nagy volt ma a feszültség, amelyből a tapasztaltabb bakonyiak kerültek ki győztesen.