Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kezdődik a Szuperkupa

2011. április 8. 12:21
Hatodik szezonjához ért az Oldtimer Szuperkupa, melyet a Veszprém Classic 2011 versenye nyit meg április 10.-én.

A nagy hagyományokkal rendelkező túra idén megújúlt útvonalon, a Velencei-tó partjáról érkezik a Királynék városába.

A verseny minden olyat folytat, ami miatt éppen erre a térségre esett a választás 2002-ben, amikor elkezdődött az 1/100-as, azaz pontossági versenyek hazai története. Veszprém belvárosa, a Bakony kanyargós útjai mind szerepelnek majd idén is az útvonalban. Az ötven autóból álló mezőny felkeresi azokat a legendás rallypályákat is, amiknek burkolatát a tél nem szedte ízeire. A városi programok sorában már kiemelt helye van a rendezvénynek, a túra fővédnöke ebben az évben is Veszprém polgármestere Porga Gyula.

A verseny nem a gyorsaságról szól, a résztvevőknek mindenütt előírt időpontokat és sebességeket kell a KRESZ szerint betartaniuk. Az autóban ülő páros - vezető és navigátora - az ügyességi szakaszokon hozzák az előírt szintidőt századmásodperce! Az győz, aki a legpontosabban teljesíti az előírt időt, összhangban van a mechanikus stopperével, autójával és versenyzőtársával. A sportélmény mellett a fő cél egy kellemes autózás az ország egyik legszebb vidékén

Résztvevők
Ötven különböző autó áll rajthoz, 17 márka képviseli magát a kategóriákban 1956-tól 1989-ig. Alfa Romeo, Citroën, Fiat, Triumph, Jensen, Zsiguli, NSU, Mercedes Benz, Porsche, Jaguar, Skoda, Volvo, MG, Peugeot, Jensen Healey, Volkswagen is van az indulók között és a sort egy modern Ferrari California zárja majd. Veszprémi indulója is lesz a túrának, a Karfner család két autóval képviseli a várost.

Nézői pontok:
2011.04.10 vasárnap
09:40 Gárdony-Agárd (Nádas étterem parkolója)
14:45 Bodajk
15:45 Zirc
16:40 Veszprém Aréna - ügyességi feladat
16:50 Veszprém Óváros tér – autók bemutatása
17:00 Betekints völgy – parkoló a verseny végén

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.