A produkció után az előadó Csonka délibáb című könyvének a bemutatóján vehetnek részt a nézők. A szerző beszélgetőtársai Kaiser László költő, író, a Hungarovox Kiadó vezetője és Praznovszky Mihály irodalomtörténész.
Lukács Józsefhez, a színészhez nagyon közel áll Örkény István, az író. Lukács József megélte, Örkény István pedig meg is írta a huszadik század borzalmait. A Tengertánc című címadó írás 1941-ben jelent meg. Az Örkény életműből gazdagon merítő darabban mindaz megjelenik, amire nem szívesen emlékezünk vissza: a sztálinizmus-hitlerizmus - az '50-es évek, és ami utána történt. Előadásunk a férfiemberről szól, azokról az eseményekről, amelyek vele és körülötte történtek. Igazi egyszemélyes színház ez. Egy hosszú évek alatt érlelődő előadást láthatunk. Az előadás "nem jöhetett volna létre" az alábbi művek nélkül, amelyek részletei alkotják az előadás szövegét: Tengertánc, Forgatókönyv, Tóték, Voronyezs, Pisti a vérzivatarban, Férfiarckép, Torschluss pánik.
Az előadás után Lukács József: Csonka délibáb című könyvének a bemutatóján vehetnek részt a nézők. A szerző az ötvenes évek kommunista diktatúrájának egyik legsötétebb fejezetéről, a hortobágyi munkatáborokról írt dokumentumregényt. Lukács Józsefet tizenhárom évesen családjával együtt telepítették ki, több mint három évre. A könyv az ő szemszögéből mutatja be és rekonstruálja a kitelepítettek mindennapjait.