A Kozmutza Alapítván hetedik alkalommal rendezett játékos sportvetélkedővel színesített találkozót a veszprémi általános iskolások és a Kozmutzában tanuló gyerekek között. A program célja, hogy találkozzanak egymással az egészséges diákok és azok a sérült, fogyatékos gyerekek, akik egy bentlakásos iskolában tanulnak és élnek. – Nagyon fontosnak tartom, hogy egészséges és sérült gyerekek együtt oldjanak meg különböző feladatokat, ez segíti egymás megismerését és a segítségnyújtást – mondta érdeklődésünkre az alapítvány elnöke, Bernáth Ildikó.

A délutáni program első részeként a Kabóca Bábszínház tagjai szórakoztatták a közel háromszáz fiatalt, majd Vastag Tamás lépett a színpadra és dalolt az összefogásról, barátságról. A Kozmutza iskola tanulója, Kiss András is énekkel köszöntötte a megjelenteket, majd Villincs Andrea edző segített a bemelegítésbe és mozgatta meg a versenyzőket, valamint Nagy Anna kormányszóvivőt, aki szintén kiállt a rendezvény mellett.

A verseny befejeztével sorsolás útján döntötték el, kié lesz a szponzorok által felajánlott öt kerékpár, valamint számos sporteszköz.

Kiss András