A Jutasi úti városrész önkormányzati képviselői – Takács László, Stigelmaier Józsefné, Némethné Károlyi Jolán és dr. Strenner Zoltán – a veszprémi rendőrkapitányság munkatársaival közös lakossági fórumot tartottak április 29-én, délután a HEMO-ban. A fórum a lakókörzet közbiztonságának helyzetéről szólt.
Porga Gyula polgármester köszöntője után Rausz István alezredes, közrendvédelmi osztályvezető tájékoztatta a lakosságot a lakótelep biztonsági helyzetéről. Elmondta, hogy a Veszprémben végrehajtott bűneseteknek csak a 10 százaléka történik lakótelepeken. Tavaly összesen 104 közterületi bűncselekmény történt.
Dr. Rózsás János alezredes, a Veszprémi Rendőrkapitányság főelőadója a vagyon elleni bűncselekményekről és a megelőzési lehetőségekről tartott videós tájékoztatót. Ötletekkel látta el a résztvevőket, hogyan tudunk fokozottabban oda figyelni értékeinkre, hiszen sokszor hibásak vagyunk.
A fórumon részt vett Szaller Péter, a veszprémi Máltai Szeretetszolgálat intézményvezetője is, akinek a hajléktalanokkal kapcsolatos kérdéseket lehetett feltenni. A lakótelepen ugyanis általános probléma, hogy a hajléktalanok bemennek a lépcsőházakba aludni, valamint oda is piszkítanak. A lakók által gondozott kiskerteket feldúlják, az óvoda kerítésén átmásznak, és eldobálják az intézmény területén az üres italos üvegeket.
Többen kérték egy kamera kihelyezését, hátha ezzel visszaszoríthatják a vandalizmust is, így ez is központi téma volt a fórumon. Nem csak a hajléktalanokkal van probléma a körzetben, hanem az ittas fiatalokkal is, akik tönkreteszik a játszótereket.