Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Teszed? Akkor Te Szedd!

2011. május 20. 14:30
A „Te Szedd!” programnak köszönhetően május 21-én kesztyűt és zsákot ragad az ország, hogy megszépítse környezetét.

„Téged is zavar, hogy országszerte utcákat, parkokat, erdőket önt el a szemét? Itt az alkalom, hogy közösen tegyünk ellene! 2011. május 21-én bebizonyítjuk, hogy a szemétszedés is lehet valódi közösségi élmény!” – olvasható a „Te Szedd!” program felhívása.

Valóban egyre „divatosabb” az illegális szemétlerakás, ami nem feltétlenül a szemétszállítási díjakból következik, hanem az emberi lustaságból és oda nem figyelésből. A dohányosok a kijelölt kukáig nem sétálnak el, hogy elnyomják cigarettájukat, a nagymama pedig nem szól rá unokájára, ha a gyermek orrfújás után a földre dobja a zsebkendőt. Ez mindenkinek megfelel így?

Pár évvel ezelőtt a televízióban sugároztak egy olyan reklámot, amely arról szólt, hogy Magyarország onnan ismerhető meg, hogy mindenhol szemét van. Ennek ellenére még mindig nem kaptunk észbe, szemetelési kultúránk egy cseppet sem javult. A szelektív hulladékgyűjtés is nagyon gyerek cipőben jár, mivel nem tudjuk, mit is jelent ez valójában. Meg tudjuk különböztetni a hulladékot a szeméttől?

A jövőre odafigyelve pozitív, hogy óvodákban és iskolákban olyan ökoprogramot hirdettek meg, amelynek keretein belül már egészen fiatalon megtanulható, mit lehet újrahasznosítani és mit nem. Így tényleg a következő generáció kezében van a jövőnk.

A minap a buszon utazva az előttem ülő lány csokiját elfogyasztva kinyitotta az ablakot, és szemrebbenés nélkül kidobta rajta a papírt. Vajon vissza fog menni, hogy felvegye? Nem vagyok benne biztos. Nem tudom, hol rontottuk el és van-e még visszaút.

Ezért, ha te is a hasonló dolgokat teszed, akkor szombaton "Te Szedd!"

Janni Anikó

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.