Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. május 29. Magdolna
Veszprém
14°C
2024. május 29. Magdolna
Veszprém
14°C

Vár-udvari-játékok

2008. július 3. 9:22
VÁR-UDVARI-JÁTÉKOK
Játékos kalandozások a reneszánsz világában

2008. július 6-27. - Veszprém, Vár u. 6.

Reneszánsz randevúk

Július 6. 17 óra // Reneszánsz kézművesség és Mesekuckó a Kukkantó Egyesülettel; megzenésített versek Berzeviczi Zoltánnal és Krózser Ritával
Július 12. 17 óra // Gyerkőcjátszó - Népi gyerekjátékok a Pintér házaspárral
Július 13. 17 óra // Mátyás, az igazságos - a Ramazuri Bábszínház előadása
Július 19. 17 óra // Régizene koncert és reneszánsz tánctanítás a Peregrinus Régizene Egyesülettel és Gábor Klárával
Július 20. 17 óra // "Koplaló Mátyás" - középkori történet a Teleszterion Színház előadásában

Reneszánsz cimbora labirintus

Naponta 13-19 óráig. Játékok a reneszánsz kórából és koráról kicsiknek és nagyoknak

Reneszánsz tabló

Emlékek a reneszánsz Veszprémről a Vetési Gimnázium diákjainak feldolgozásában
Kocsis Sándor
további cikkek
A megújulás a kulcsszava a Kabóca Bábszínház új évadának Kabóca Bábszínház A megújulás a kulcsszava a Kabóca Bábszínház új évadának A Kabóca Bábszínház új életre kelt, és fennállásának talán legizgalmasabb időszakát éli. Az új évadban tizenegy bemutatóval érkeznek, az egyéves korosztálytól egészen a felnőttekig szóló előadásokkal várnak mindenkit. A korszerű, de egyben hagyománytisztelő programjaikról hétfő délután tartott a társulat sajtótájékoztatót a színház új épületében.   tegnap 17:13 Idén is minden korosztályra gondol az Operettfesztivál Idén is minden korosztályra gondol az Operettfesztivál A Veszprémi Petőfi Színház idén hetedik alkalommal rendezi meg június 20-23. között a Rátonyi Róbert Operettfesztivált, amely a város különböző pontjain ad majd izgalmas programkínálatot a műfaj kedvelőinek. 2024. május 27. 21:47 Porga Gyula: A béke üzenetét továbbítom a világnak ezeresztendős városunkból Porga Gyula: A béke üzenetét továbbítom a világnak ezeresztendős városunkból A Hősök Napján azokra a magyar katonákra és polgári személyekre emlékezünk, akik háborús események, harcok során estek el, mert hazájukat, népüket, szeretteiket, családjukat védelmezték. Veszprémben több helyen tartottak megemlékezéseket, a központi ünnepséget vasárnap a Vörösmarty téri emlékműnél, ahol Porga Gyula polgármester mondott ünnepi beszédet katonai tiszteletadás mellett. 2024. május 27. 0:09 Nagyvári Csaba festőművész és a Lélegzetvétel Nagyvári Csaba festőművész és a Lélegzetvétel A veszprémi Íródeák igen kedvelt kávézója, találkozási pontja a városnak, a közvetlen hangulat, a barátságos fogadtatás mind-mind otthonosabbá teszik az elvonulni vágyó kávézó-közösség pillanatait. Hogyan is lehetne fokozni az élményt, ha nem a kultúra terítésével?  Ha ma valaki betoppan az Íródeákba, ne csak a kávéért tegye! Nagyvári Csaba festőművész alkotásai ugyanis szintén okot adhatnak a látogatásra. tegnap 13:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.