Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Játékosan a jövőért

2011. június 9. 10:55
A Jutasi út menti városrész megújítása a soron következő város-rehabilitációs projekt. Vetélkedő formájában kérték a véleményeket.

Civil ötletbörzével kezdte meg június 9-én a HEMO épületében a szociális típusú város-rehabilitációt Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata a Pro Veszprém Kft.-vel közösen. Az egész napos várostervező játék során helyi lakosok, kereskedők, intézmények és civil szervezetek tagjai mondhatták el, hogyan újítanák meg a Jutasi úti városrészt.


Porga Gyula

– Ha a város arculatát meghatározó fejlesztést kezd el az önkormányzat, akkor ne az irodában dőljön el minden, hanem az érintettek, a városlakók mondják meg, mi a fontos. Szükségünk van a kreatív energiákra. Tudnunk kell kezelni a konfliktusokat, hogy minden korosztály jól érezze magát a városban – fogalmazott Porga Gyula polgármester.

Az önkormányzat még 2010 szeptemberében határozott arról, hogy szociális típusú város-rehabilitáció keretében megújítja a Jutasi út menti városrészt. A negyed újjátervezése helyi identitást erősítő, közösséget építő és környezettudatos életet elősegítő programok segítségével történik. Ennek egyik része a British Council kulturális intézet által kifejlesztett, Future City Game néven ismertté vált népszerű és hatékony városjövő tervező játék.


Rajmon Viktor

– Minden együttműködésnek jó, ha kötetlenül indul, ezért szerveztük a mai vetélkedőt – hangsúlyozta Rajmon Viktor, a Pro Veszprém Kft. ügyvezető igazgatója, aki ezután elmondta, mi a feladatuk a város-rehabilitációs projektben.

Az egész napos játékos városfejlesztő programban több mint 20 veszprémi mutatta meg, mit gondol a Jutasi út menti városrészről, és hogyan tudnák jobbá tenni a lakótelep környezetét.

Janni Anikó
Kovács Bálint
további cikkek
A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók gazdaság A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók Hogyan lehet a kudarcból stabil alapot építeni, és miért rejteget komoly veszélyeket a hirtelen jött siker a céges világban? A Veszprémben a Pannon Egyetemen startoló, országos CÉGTUDAT roadshow előadójával, Balogh Petyával beszélgettünk a magyar vállalkozói kedv sajátosságairól. A STRT Holding alapítója és a Cápák között befektetője őszintén beszélt kameránk előtt, hogy miért félnek a hazai cégalapítók a szintlépéstől, milyen szemléletváltásra van szükség a növekedéshez, és mit tanácsol azoknak, akik a céges világban szeretnének valami maradandót alkotni. ma 19:01 Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ közélet Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ A Pannon Egyetem és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) 2026. június 29-én, a Gazdaságtudományi Kar diplomaátadó ünnepségén stratégiai jelentőségű együttműködési megállapodást írt alá. A partnerség legfontosabb eredménye a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ, vagyis a VOSZ Tanszék létrehozása, amely az egyetemi tudás, a tudományos kutatás és a vállalkozói gyakorlat összekapcsolását szolgálja. ma 10:08 Fejlesztés kontra vízbázisvédelem az Aranyosvölgy ügyében közélet Fejlesztés kontra vízbázisvédelem az Aranyosvölgy ügyében Veszprémben az Aranyosvölgybe tervezett lakópark ügye az elmúlt hetekben nem csupán szakmai kérdéssé, hanem társadalmi próbatétellé vált. Hétfőn a városházán a városvezetés, a szakma és a tiltakozó civileknek tartott fórumot, hogy megkíséreljék előre mozdítani azt a konfliktust, amely kialakult a magántulajdonban lévő terület hasznosítása körül. ma 4:53

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.