Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

„Fiatalodnak” a kábítószer-fogyasztók

2011. június 29. 22:35
Meg tudsz gyógyulni! Csak akaraterő szükséges. Ilyen és ehhez hasonló üzenetek szálltak a magasba szerdán délután Veszprém belvárosában.

A Kábítószer Elleni Küzdelem Világnapja alkalmából az ország több pontján különböző megmozdulással hívták fel a figyelmet az ügy fontosságára ezekben a napokban. A megyeszékhelyen a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum, valamint az Alkohol-Drogsegély Ambulancia szervezésében a Kossuth utcán szórólapokról tájékozódhattak a járókelők az eseményről, illetve sokan megálltak, hogy a betegeknek szánt üzenetük egy lufira erősítve szálljon a magasba.

Mindenki azt gondolja, csupán akarat kérdése leszokni a kábítószerről, az esetek többségében azonban ez támogatás nélkül nem megy – tudtuk meg Wéber Lászlótól. A Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke elmondta, a kábítószer fogyasztók száma nem változott jelentősen az elmúlt években, azonban fokozatosan csökkent a belépő életkor, ma már 12-13 évesek körében is létező probléma a kábítószer fogyasztás.
 

Cseh Zoltán
további cikkek
A vörösiszap katasztrófánál is segített a város új Véghely-díjasa közélet A vörösiszap katasztrófánál is segített a város új Véghely-díjasa 2026-ban Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése a kiemelkedő közszolgálati tevékenysége elismeréseként Németh József részére Véghely-díjat adományozott. tegnap 23:38 A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók gazdaság A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók Hogyan lehet a kudarcból stabil alapot építeni, és miért rejteget komoly veszélyeket a hirtelen jött siker a céges világban? A Veszprémben a Pannon Egyetemen startoló, országos CÉGTUDAT roadshow előadójával, Balogh Petyával beszélgettünk a magyar vállalkozói kedv sajátosságairól. A STRT Holding alapítója és a Cápák között befektetője őszintén beszélt kameránk előtt, hogy miért félnek a hazai cégalapítók a szintlépéstől, milyen szemléletváltásra van szükség a növekedéshez, és mit tanácsol azoknak, akik a céges világban szeretnének valami maradandót alkotni. tegnap 19:01 Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ közélet Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ A Pannon Egyetem és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) 2026. június 29-én, a Gazdaságtudományi Kar diplomaátadó ünnepségén stratégiai jelentőségű együttműködési megállapodást írt alá. A partnerség legfontosabb eredménye a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ, vagyis a VOSZ Tanszék létrehozása, amely az egyetemi tudás, a tudományos kutatás és a vállalkozói gyakorlat összekapcsolását szolgálja. tegnap 10:08

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.