A cég az egyetem PPP konstrukcióban felújított kollégiumának felszámolás alatt álló kivitelezője helyére lépett be, de a pénzért semmilyen szolgáltatást nem végez. Az ügyben már per is indult, és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kiemelt állami szerződéseket vizsgáló államtitkársága is eljárást kezdeményezett.
A Pannon Egyetem 2007 júniusában kötött szerződést a Baucont Zrt.-vel. A kollégium felújítása az állam és a magáncég PPP konstrukciójában, egy év alatt valósult meg mintegy 1,3 milliárd forintból. A diákok novemberben költözhettek volna be, viszont az épületet mégis csak áprilisban adták át.
A Baucont azonban felszámolásba menekült, mielőtt a finanszírozó pénzintézetnek letette volna a 100 milliós bankgaranciát. A felszámoló egy Panamában bejegyzett, 1 dollár alaptőkéjű offshore cégnek adta el a projektet, amely havonta közel 50 milliót inkasszál az egyetem számlájáról. Ebből ugyan fizetik a beruházás esedékes hiteltörlesztését, ám a kollégium üzemeltetésével egy alvállalkozót bíztak meg.
A Pannon Egyetem Gazdasági Tanácsának elnöke, Bienerth Gusztáv egyszerűen svindlinek titulálta az üzletet.
Az egyetem ezért a 2007-ben megkötött szerződés teljesítésének 6 hónapos késedelme miatt pert indított az offshore cég által megbízott üzemeltetővel szemben. Eljárást kezdeményezett a kiemelt állami szerződéseket vizsgáló államtitkárság is, mert egyfelől a beruházás feltűnően túlárazott volt, másrészt a vállalkozás egy 300 milliós adótartozást is hátrahagyott.
Az egyetem belső vizsgálatot indított a felelősség megállapítására. Az alvállalkozó elleni per első tárgyalási napja pedig szeptember 22-én lesz.
Link: PPP konstrukció: a semmiért emel le havi tízmilliókat az 1 dolláros offshore (+videó)