Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 17. Gertrúd
Veszprém
9°C
2026. március 17. Gertrúd
Veszprém
9°C

Magyarok mentettek Romániában

2011. augusztus 27. 18:06 // Forrás: Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Váratlan feladata adódott szombaton Romániában egy magyar katasztrófavédelmi egységnek, amely Moldovába tart egy NATO-gyakorlatra.

Útközben Suceava megyében, egy faluban több ház kigyulladt, és a magyar egység segítségét is kérték az oltáshoz – számolt be a magyar alakulatok parancsnoka.

A moldáv határtól 70 kilométerre fekvő faluban hat ház égett, délig kettőt már sikerült eloltani, de a tűz tovább terjedt – mondta el Jackovics Péter őrnagy. A magyar egység mentőtisztje és szakápolója két sérültet látott el, de nem kizárt, hogy további sebesültek vannak. A tűz oltását nehezíti, hogy nincs elég víz, a magyar katasztrófavédelmi egység emberei ezért szivattyúzzák a vizet kutakból a tűzoltóautók fecskendőihez.

Magyarország húszfős, összetett mentési feladatokat ellátó csapatot küldött a Moldovai Köztársaságban szombaton kezdődő, polgári védelmi feladatokra összpontosító NATO-gyakorlatra, amelyen összesen 34 NATO-tagállam és partnerállam mentőcsapata, illetve szakértői, továbbá az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala és több nemzetközi civil szervezet képviselői vesznek részt.
 

vehir.hu
további cikkek
Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton közélet Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton Minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett zárult az állatvédő civil szervezetek támogatását célzó, 1 milliárd forintos keretösszegű pályázat. Az idei év januárjában meghirdetett felhívás eredményeként 472 állatvédő civil szervezet részesül állami támogatásban, ami újabb fontos lépés az állatvédelemben dolgozó civil közösségek megerősítésében – írta közleményében Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos. tegnap 16:51 Navracsics Tibor úgy kapcsolta össze a vasárnapi két nagy nagyrendezvényt, hogy azt mégsem fertőzi a közbeszéd állapota Navracsics Tibor Navracsics Tibor úgy kapcsolta össze a vasárnapi két nagy nagyrendezvényt, hogy azt mégsem fertőzi a közbeszéd állapota Navracsics Tibor, közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Facebookra feltöltött videójában a vasárnapi fideszes Békemenet és tiszás Nemzeti Menet kapcsán osztott meg egy érdekes gondolatot, amelyben sikerült politikailag úgy összekapcsolni a két eseményt, hogy abban mégsem jelenik meg a két nagytábor közötti zsigeri ellentét. tegnap 15:03 A vizek tisztaságáért működött együtt partnereivel a Pannon Egyetem Pannon Egyetem A vizek tisztaságáért működött együtt partnereivel a Pannon Egyetem Sikeresen befejeződött a „Költséghatékony adszorbensek és vízszűrő töltetek kifejlesztése kockázatos gyógyszermaradványokra” című, 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00309 azonosítószámú projekt. tegnap 10:47

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.