A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2010-ben írt ki pályázatot a „Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása” címmel kulturális intézmények, alapfokú művészetoktatási intézmények, illetve kulturális tevékenységet folytató nonprofit szervezetek számára.
A cél, hogy a nevelő, valamint a nevelő és oktató intézmények az óvodai nevelésen és a tanítási órákon kívül számos szervezett kulturális programot, szakkört, tábort, kirándulást szervezzenek tanulóik számára. A megvalósuló projektek lehetőséget biztosítanak a gyermekek személyiségfejlődésére, művészeti és kreatív képességeinek kibontakoztatására, hátrányainak kompenzálására és az egészségtudatosság elterjesztésére.
A Pannon Várszínház Színművészetfejlesztési Nonprofit Kft. összesen 11 468 000 forint vissza nem térítendő támogatást nyert el oktatási-fejlesztési programjának megvalósítására.
A színház célja, hogy a színművészet eszközeivel olyan helytörténeti, történelmi, kultúrtörténeti ismerethez juttassa a gyermekeket, fiatalokat saját városuk tekintetében, amelyre a történelem és magyar irodalom tanórák keretei és tananyaga nem nyújtanak lehetőséget. Fontosnak tartják, hogy már fiatal korban megismerjék a várost, ahol élnek. A témanapokon a projektben résztvevő intézmények tanulóinak olyan ismeretanyagot adnak át, amely nem szerepel a tankönyvekben.
A Pannon Várszínház öt oktatási intézményben tervezi témanapok és vetélkedők megtartását. A pályázat benyújtását megelőzően a veszprémi Bárczi Gusztáv Általános és Speciális Szakiskolával, a szintén veszprémi Deák Ferenc Általános Iskolával, a Kossuth Lajos Általános Iskolával, a balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskolával és a veszprémi Ringató Óvodával kötöttek együttműködési megállapodást. Az iskolákban a tanítási időn túl rendhagyó tanóra, illetve kirándulások keretében tanítják a színészek a rájuk bízott gyermekeket.
A projekt megvalósításának időtartama: 2011. szeptember. 1 – 2012. június 1.