A produkció a Székesfehérvári Vörösmarty Színház csereelőadásaként látható a teátrumban. A stáb Szűcs Gábor rendező vezetésével tegnap este médianapon mutatkozott be a sajtónak. A sikerdarab a székesfehérvári és a veszprémi színház együttműködésének köszönhetően csereelőadásként, bérletes produkcióként látható Veszprémben. A veszprémiek az Anna Karenina című musical-operával vendégeskednek Székesfehérváron.
Masteroff – Kander – Ebb musicaljében az 1930-as évek táján egy fiatal, lelkes, ám még kiforratlan írójelölt, Clifford Bradshaw Berlinbe érkezik, hogy megírja élete nagy regényét. Ebben az időben Berlin izgalmas és szexi, harisnyatartóban fogadja az idegeneket, táncol és pompázik, olcsón kapható gyönyörökkel csábít bárkit, aki az élvezeteket és a szabadságot keresi. A város ugyanakkor meglehetősen szegény, egész családok prostituálódnak, még a felsőbb osztályokból is. Berlin még nem is sejti, hogy a Ruhr-vidék gyárosai mekkora hatalmat adnak majd egy Ausztriából érkező festő, Adolf Hitler kezébe. Az életet átjárja a „dafke” nemtörődömség érzése, a kilátástalanságot elnyomja az alkoholos bódulat, a mámor, és a leplezetlen, fülledt testiség.
A Kabaré az a hely, ahol füstön át a csúnya megszépül, ahol a legvadabb fantáziák is valóra válnak, ahol az éjszakai én nyelvet ölt a nyárspolgárnak, és ahol nincs sok esély a happy end-re. Ebbe a zárt világba érkezik egy magányos, fiatal utazó, útitársa lesz a nagy manipulátor, a Konferanszié és maga a romlatlan bujaság, az örök nő, Sally Bowles...
– Megmutatjuk, milyen volt a szerelem, milyen volt az élet, milyen volt a Kabaré, amikor már annyira nem lehetett hinni semmiben, hogy az ember könnyedén elhitt bármit, ami egy percnyi örömöt adott, s mely perc, talán élete utolsó boldog pillanata volt – mondja Csikós Attila, az előadás dalszövegírója.
Az élő zenekar és a tánckar együttesen mozgalmas, színes előadást ígér, de a féktelen mulatozás mögött felsejlik már az eljövendő tragédia, a második világháború. Olyan színészek hangját és játékát élvezhetjük az estén, mint Ullmann Mónika, Buch Tibor, Csizmadia Gergely, Pusztaszeri Kornél vagy éppen Keller János.
„Öltözz, mert vár az éj. Az élet kabaré, igen, vár rád a Kabaré!”