Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 17. Gertrúd
Veszprém
7°C
2026. március 17. Gertrúd
Veszprém
7°C

Éghajlatbarát hétköznapjaink

2011. október 19. 9:32 // Forrás: csalan.hu
Már minimális odafigyeléssel is csökkenthetjük a közlekedés, a szállítás és a fűtés okozta széndioxid-kibocsátást életvitelünkben.

A Csalán Egyesület tanácsadói a környezettudatos gondolkodás jegyében azt javasolják, hogy aki teheti, közlekedjen kerékpárral, vagy gyalogosan a munkába, használjuk a tömegközlekedés eszközeit. A fűtés miatti széndioxid-kibocsátást csökkenthetjük, ha szigeteljük még jó állapotban lévő ablakainkat.

Szalay Tímea hangsúlyozta, hogy a különböző multicégek által kínált termékek helyett válasszuk a hazai burgonyát, káposztát, és döntsünk a házi tej, túró, tojás fogyasztása mellett. Hazánk kedvező természeti adottságainknak köszönhetően kiváló fokhagyma, vöröshagyma, alma, szőlő termesztő terület. A Csalán elnöke hozzátette azt is, hogy a piaci alkudozás mellett közösségépítő hatással bír a tömegközlekedés használata.

– Egy KEOP programnak köszönhetően egyesületünknél sok eszköz kölcsönözhető, amely segíti a fenntarthatóbb életvitelt – emelte ki Kiss Renáta. A szervezet alelnöke elmondta, az egyik ilyen eszköz egy ablakszigetelő gép, melynek használata gyors és egyszerű, bárki által könnyen elsajátítható. – Emellett a fűtésszezon kezdetével bátran húzzunk magunkra még egy réteget, ezzel egy időben két fokot lejjebb csavarhatunk a termosztáton – tette hozzá Kiss Renáta alelnök.

Megtudtuk azt is, hogy már egy fokkal kisebb fűtési hőmérséklet is a fűtésszámlánk csökkenését okozza. A fenti példák is bizonyítják, hogy közvetlen környezetünkben, kevés odafigyeléssel mennyi mindenen vagyunk képesek változtatni, amivel hozzájárulhatunk környezetünk védelméhez. További tanácsok, ötletek, lehetőségek várják az érdeklődőket a www.csalan.hu oldalon.

vehir.hu
további cikkek
Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része közélet Hamarosan újraindulhat az olajszállítás Ukrajna felől - a külügyminiszter szerint ez is a színjáték része Európai uniós forrásokból és technikai segítséggel állhat helyre a január végén leállt Barátság kőolajvezeték, amelynek köszönhetően a jövőben ismét zavartalan lehet a kőolajszállítás Magyarország és Szlovákia irányába. Bár a brüsszeli vezetők és az ukrán elnök a technikai akadályok elhárítását hangsúlyozzák, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter más tényezőkre is felhívta a figyelmet, szerinte egy színjáték zajlik most is. ma 16:30 Hivatalosan is megnyitott az ifjúsági könyvtár a Zugban közélet Hivatalosan is megnyitott az ifjúsági könyvtár a Zugban Az Eötvös Károly Könyvtár szolgáltatását már november óta használhatták az érdeklődők, a hivatalos átadásra viszont március közepéig kellett várni. ma 14:22 Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton közélet Rekordszámú szervezet nyert támogatást az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázaton Minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett zárult az állatvédő civil szervezetek támogatását célzó, 1 milliárd forintos keretösszegű pályázat. Az idei év januárjában meghirdetett felhívás eredményeként 472 állatvédő civil szervezet részesül állami támogatásban, ami újabb fontos lépés az állatvédelemben dolgozó civil közösségek megerősítésében – írta közleményében Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos. tegnap 16:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.