A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint Veszprém megyében, 2011 októberében, az előző hónaphoz képest 589 fővel emelkedett, a múlt év ugyanezen időszakához viszonyítva azonban 2.216 fővel csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma.
Az év 10. hónapjában a megye foglalkoztatási körzeteiben összesen 15.732 fő szerepelt a regisztrációban. A nyilvántartottak közül 1.364 fő pályakezdő fiatal, 14.368 fő pedig nem pályakezdő volt. Októberben 2.881 fő regisztráltatta magát a kirendeltségeken, és 2.292 fő került ki a nyilvántartási rendszerből. A hónap során megkezdődött a szezonális foglalkoztatásból történő, szokásos visszaáramlás, és a pályakezdők jelentkezése is fokozódott. Az eltelt 30 napban a nem pályakezdők száma 3,3 százalékkal, a nyilvántartott fiatal álláskeresőké pedig tizedével emelkedett.
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest viszont mindkét csoportban fogyás jellemző, ugyanis a nyilvántartott pályakezdő álláskeresők 16,0 százalékkal, a munkaviszonyukat vesztett állástalanok pedig 12,0 százalékkal vannak kevesebben.
Egy év viszonylatában Veszprém megye továbbra is az ország azon megyéi közé tartozik, ahol csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma. 2010 októberéhez képest - Nyugat-Dunántúl három megyéje mellett - Veszprém megyében következett be 10 százaléknál nagyobb mértékű fogyás.
2011 októberében 1.540 álláshelyet jelentettek be a munkaadók a megye foglalkoztatási körzeteiben, mely a 2010 azonos időszaki keresletnek több mint a kétszerese. Az e havi új álláshelyek közül 560 támogatás nélkül, 980 pedig támogatás útján betölthető munkalehetőség volt.
2010 októberéhez képest különösen a támogatott munkahelyek száma növekedett meg, de támogatás nélkül is több állást kínáltak a munkáltatók, mint egy évvel ezelőtt. 2011 októberének végén, a megye gazdaságilag aktív népességének 9,8 százaléka volt nyilvántartott álláskereső.
A nyilvántartott álláskeresők gazdaságilag aktív népesség százalékában mért aránya alapján a megye munkaerő-piaci pozíciója nem változott, a főváros és a 19 megye mutatóinak növekvő számsorában továbbra is a hatodik helyen áll.
A megyén belül mutatkozó területi különbségek azonban jelentősek. E hónapban Veszprém, Balatonfüred, Tapolca, Balatonalmádi, és Ajka térsége rendelkezik a megyei átlagnál kisebb mutatóval. A gazdaságilag aktív népesség - Zirc térségét kivéve - a megye valamennyi foglalkoztatási körzetében kisebb arányban volt állás nélkül, mint a múlt év októberében.
Október végén továbbra is Sümeg a megye egyetlen olyan foglalkoztatási körzete, ahol a gazdaságilag aktív népesség az országos átlagnál nagyobb arányban szerepelt az állástalanok között.