– Azt szeretnénk elérni, hogy az emberek a ruhatárban a kabátjukkal együtt vessék le a rosszkedvűket. Jöjjenek be hozzánk, érezzék azt, hogy a bár a világ és az időjárás borongós, mégis az élet szép. Örüljünk ennek, merjünk újból önfeledten nevetni és kacagni, fedezzük fel egymásban a jót–- többek között ezt mondta Kéri Kitty rendező a sajtó képviselőinek.
A rendező nem akarta modernizálni Goldoni művét. Szerette volna visszaadni azt az olasz kikötői világot, ahol hajóslegények, halászok, kereskedők, árusok, megértésre vágyó nők, lobbanékony férfiak apróságokból is óriási veszekedéséknek, csetepatéknak lehetnek szereplői, hogy aztán a végén, némi segítséggel, amúgy olaszosan kibéküljenek. Mindezt Vivaldi, Händel, Albinoni muzsikája és egy vérbő tarantella színesíti. A pergő, fordulatos játékstílust Frank Róbert munkájának köszönhetően mozgásszínházi elemek egészítik ki. Ebből is láthattak ízelítőt a sajtó képviselői.
A darabban egymást követik a gondok, a problémák, belép a pletyka, a veszekedés, és máris bepillanthatunk egy kis zárt közösség gondjaiba, örömeibe. A díszletbe beépítettek egy hidat, amely a rendező szándéka szerint több dimenziót szimbolizáló elem. A darabban ezen jelenik meg a jegyző, aki azért érkezik, hogy segítséget nyújtson gondjainkban. Ő jót akar, de szembe találja magát a bizalmatlansággal, a gyanakvással, ellenségeskedéssel. Így tekint rá a közösség, amely aztán szépen megjárja a maga útját, hogy bizalmába fogadja a jegyzőt, aki szintén bejár egy másik utat. Többek között úgy, hogy a zárkózott, problémamegoldó hídverő jegyzőből egy szívvel-lélekkel élő, szabad chioggiai születik.
Kéri Kitty a jegyző figurájával Goldonit szeretné megjeleníti a darabban. Isidorót, a jegyzőt Oberfrank Pál alakítja, aki reméli, hogy a közönség jól fogadja majd az előadást, amelynek nyilvános főpróbájának bevételét két bajba jutott várpalotai családnak utalja el a színház.
Az előadásban Eperjes Károlyt Fortunato, a halászmester szerepében láthatják viszont a nézők.
– Mint minden Goldoni mű, örökérvényű, klasszikus, soha nem kopik, és mindenki számára közérthető élethelyzetekről szól. Tele van humorral, lírával, tragikomikummal. Remek darab, sok jó játéklehetőséggel. Itt szinte minden szerep főszerep. Nekem nagy kedvencem Goldoni, csakúgy, mint Shakespeare vagy Moliére – hangsúlyozta Eperjes Károly.
A médianapon a Pasquát alakító Bajcsay Mária, az Orsettát játszó Terescsik Eszter és a Titta Nane szerepét megformáló Sághy Tamás arról is beszélt, hogy remek társulatformáló ereje van a darabnak, nagyon jó színészi feladatokat kaptak, és bíznak abban, hogy a nézők is jól szórakoznak majd az előadáson.
Goldoni komédiájának a bemutatója december 9-én 19 órakor lesz a nagyszínpadon. A rendező Kéri Kitty.