Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C

Maradna a kétharmad

2011. december 14. 15:51 // Forrás: MTI
Ha most vasárnap lennének a választások, az aktív szavazók 58 százaléka továbbra is kétharmados parlamenti többséget biztosítana a kormánynak.

54 százalékuk szerint Orbán Viktor alkalmas állami vezetőnek - derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából.

Mint az MTI-hez szerdán eljuttatott, a Heti Válasz megbízásából végzett kutatásban megállapították, a Jobbik és az MSZP július óta küzdenek a legnagyobb ellenzéki párt pozíciójáért: jelenleg az aktív szavazók 17 százaléka tekinthető potenciális Jobbik-szavazónak, az MSZP-t 13 százalék, az LMP-t 7 százalék, a Demokratikus Koalíciót pedig 3 százalék támogatja.

"A nemzetközi gazdasági válsággal együtt jelentkező forintgyengülés mögött spekulációs támadás áll" a válaszadók 72 százaléka szerint, míg 28 százalékuk ezzel nem ért egyet - írták. Kiemelték: a válaszadók 75 százaléka úgy látja, a jövőben is várható hasonló támadás a magyar fizetőeszköz ellen.

A tárgyalás a Nemzetközi Valutaalappal a válaszadók 77 százaléka szerint inkább jó az ország szempontjából, végkimenetelében pedig 82 százalékuk egy biztonsági tartalékról szóló megállapodást tartana kedvezőnek, míg 11 százalékuk szerint a hitelfelvétel lenne a jó megoldás - fejtették ki.

Az intézet 2011. december 3-8. között kérdezett meg telefonon 1000 embert, a kutatás eredményének hibahatára 3,2 százalék. 

vehir.hu
további cikkek
Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján közélet Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján Március 21-én Veszprém és a Balaton régió történetének egyik legaktívabb napjára készül. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programsorozat kiemelt eseményeként érkezik a Kihívások Napja , ahol nemcsak négy világrekord megdöntése a cél , hanem az is, hogy a bátor jelentkezők testközelből mérkőzzenek meg a hazai sportélet legnagyobb csillagaival. ma 17:09 Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák közélet Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák Március 15-én véget ért a téli üzem a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nél, a szakemberek a nyári üzemrend szerint folytatják a munkát, de március végéig mérnökségenként legalább egy, síkosságmentesítésre alkalmas eszközökkel felszerelt gépet továbbra is bevetésre készen tartanak. ma 16:32 Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. támogatott tartalom Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. Folyamatos fejlesztések, javuló munkakörülmények és milliméterpontos minőség – röviden így jellemezhető a Waller Furnér Kft. idei éve. Waller Istvánnal, a cég vezetőjével beszélgettünk a hamarosan érkező új automata gépsorról, a megnövekedett gyártási kapacitásról, valamint egy olyan új, komplex tetőszerkezeti elemről, amely legóként könnyíti majd meg a szakemberek helyszíni munkáját. ma 11:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.