Megszokhattuk, hogy a Művészetek Házának kiállításai igazi szellemi kalandra hívnak. Nem csak sima képbemutatók ezek, hanem egyfajta kulturális képzések, melyekből mindig lehet valami újat tanulni. Ez különösen igaz a mostani tárlatra. Keserű Ilona képei a vizuális élményen túl bemutatnak egy alkotó embert, életútját, és a tapasztalás közben felfedezett gondolatait.
Keserű Ilona nagy utazó a szó minden értelmében. Járt Amerikában, Varsóban, Rómában, Londonban, eljutott a Távol-Keletre, Kréta szigetére. Ezzel párhuzamosan eljutott önmaga belső burkaiba. Bejárta, megjárta életét, világát. Felfedezte magában az absztrakot kedvelő festőt, a színházi díszlettervezőt, aki a Nemzeti Színház, az Operaház, a Katona József Színház darabjainak egyik alkotójává vált. Eljutott az egyetemi katedrára, mesteriskolát alapított.
A nagy fizikai és lelki utazások tapasztalatait láthatjuk képein. Legutolsó korszakának alkotásait, a színeket hozta el magával Veszprémbe. Ezek a színek mesélnek róla, a hatalmas szabadságvágyáról, a reneszánsz iránti hódolatáról, az erős hitről, elkötelezettségről, amely mozgatta, mozgatja.
Képeit nézve nem kevesebbet érez az ember, mint az egész világot, illetve annak egy kiszakított darabját, amit a vászon jelent. Érzi önmagát, a világot.
Keserű Ilona képei március 31-ig láthatók a Vass Gyűjteményben.
Kapcsolódó link: Keserű Ilona