Szerelem, játékosság, bonyodalmak, némi humor és fülbemászó dallamok. Minden megvan, ami egy könnyed színdarabhoz szükséges. Az elszegényedett, magát jegyzőnek kiadó gróf és a gazdag, szerelemre vágyó grófnő története bárkinek remek szórakozást nyújthat. Az eredetileg 1924-ben bemutatott darab visszarepít minket az időben, hogy aztán a kora huszadik századi hangulat teljesen magával ragadhasson.
Az operett manapság az idősebbek műfajának számít, Méhes László mégis bízik benne, hogy a mű modernizálása nélkül is megfoghatja a fiatalokat. Ennek a darabnak nem kell keresni a mai olvasatát, legyen az inkább egy képeskönyv, egy olyan történet, amelyet szeretnek az emberek. A Jászai-díjas rendező célja, hogy ne csupán az operett rajongói, hanem minden néző élvezhesse a darabot.
A főhőst, Endrődy-Wittenburg Tasziló grófot alakító Szeles József szerint egy operett nem lehet mai, viszont lehet úgy játszani, hogy a mai ember számára és üzenjen valamit. Szeretne nosztalgiát ébreszteni egy olyan kor iránt, ahol a becsület, a hazaszeretet és az igazmondás többet számított, mint manapság. A színész elmondta, örül a szerepnek, hiszen az eddigiekkel ellentétben nem bohó fiatalembert, hanem megfontolt, érett felnőtt férfit kell játszania – s ez a karakter valóban közel áll hozzá.
Halas Adelaida reméli, hogy a darab megfogja a fiatalokat is. Elmondása szerint volt már rá példa, hogy egy másik operett előadás után egy általános iskolás csoport elkérte a kottákat, és megtanulták a dalokat. Ezek után az operettért rajongó színésznő joggal bízik abban, hogy az ifjabb generációt is örömét lelheti ebben a játékban. A szerepet rendkívül élvezi, bár még a főpróba hetének közepén úgy érzi, van még dolga vele. Szeretne finomra hangolt igazi alakot a színpadra vinni.
A nagyközönség a Marica grófnőt február 10-én tekintheti meg először. Reméljük, sok néző fogja megtölteni a Petőfi Színház széksorait, akik a végén a darab dalait dúdolva, mosollyal az arcukon fognak hazamenni.
Horák János