Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 19. József
Veszprém
11°C
2026. március 19. József
Veszprém
11°C

Mit hoz a jövő év?

2012. február 16. 13:22
Összeállt Veszprém jövő évi költségvetése. Dr. Mihalovics Péter, a Fidesz frakcióvezetője elmondta, komoly fejlesztések várhatók a városban.

Tavaly az eladósodás megállítása jegyében hozott változtatásokat Veszprém vezetése. Az önkormányzati rendszer átalakítása és az új hivatali struktúra kiépítése hatékonyabbá tette a város működését.

A 2012-es költségvetés benyújtását hosszú konzultáció előzte meg a képviselőtestület minden tagjával. A 27 milliárd forint 79 százalékát fordítják üzemeltetésre, a maradék 21 százalékot pedig fejlesztésre. Annak ellenére, hogy az előbbi érték néhány százalékkal kevesebb, mint az elmúlt évben, Veszprém lakossága nem fog semmiféle minőségcsökkenést tapasztalni. Dr. Mihalovics Péter kiemelte, hogy mindezt elbocsájtások nélkül sikerült megvalósítani. A városnak ugyan fel kellett vennie 3,6 milliárd forint hitelt, a frakcióvezető azonban hangsúlyozta, a nagy szám csak annak köszönhető, hogy három évre kérték a pénzt. Hozzátette még, Veszprém az eladósodottsága szempontjából a jobb helyzetben lévő városok közé tartozik.

A fejlesztéseknek három fő aspektusa van. Az első a gazdasági stabilitás, melyet többek között az iparfejlesztéssel és a balatoni korona bevezetésével akarnak elérni. A második szempont a szó szerinti építkezés: a belváros rehabilitációja, a várkapu felújítása, kerékpárutak és csapadékelvezetők építése Veszprémben és a környező településeken. A harmadik aspektus pedig a humán gyűrű építése – Veszprém kulturális életének támogatása, és a város identitásának megerősítése.

A költségvetést a február 23-i közgyűlés után bárki megtekintheti Veszprém város honlapján.
 

Horák János

vehir.hu
Melczer Zsolt
további cikkek
Március végén rajtol a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaraton Veszprémben közélet Március végén rajtol a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaraton Veszprémben A Pannon Triathlon Club Veszprém–Balaton 2026 Európa Sportrégiója program részeként március 28-án rendezi meg a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaratont. A Megyeház tér ezen a napon a mozgás és a közösség találkozópontjává válik, ahonnan a résztvevők biztonságos, forgalomtól elzárt útvonalakon indulhatnak neki a különböző távoknak. ma 11:36 A tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek iskolai visszatérését segíti a Veszprémi Tankerületi Központ szakmai napja A Veszprémi Tankerületi Központ „Beteg gyermek az osztályban” címmel szervezett szakmai napot pedagógusok számára. A program az „Esélyt a gyermekeknek!” című, RRF-1.2.4-25-2025-00008 azonosítószámú projekt keretében valósult meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz, valamint Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. ma 11:06 Száz LEGO minifigura árasztja el Veszprém utcáit április 4-én közélet Száz LEGO minifigura árasztja el Veszprém utcáit április 4-én Mindenki életében van egy korszak, amikor a legfontosabb kincsek a tenyerünkben is elférnek. Ezt az élményt hozza el most nagyban Prevics Attila, a Haszkovó utcai Játék bizományi üzlet vezetője, aki április 4-én nem kevesebb, mint száz LEGO-figurát rejt el Veszprém utcáin, hogy aztán a kalandvágyók egy izgalmas játék keretében megtalálhassák őket. Az egyedülálló, tíz városrészt érintő figuravadászat zseniálisan ötvözi a nosztalgiát az aktív kikapcsolódással, miközben a résztvevők újra felfedezhetik a város ikonikus helyszíneit és helyi vállalkozásait. ma 17:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.