Brányi Mária elsőként a közlekedési fejlesztéseket sorolta. Az alpolgármester kiemelte a 8-as számú főút tervezett 2x2 sávosra bővítését, amihez kapcsolódóan Székesfehérvár és a veszprémi csatári elágazó között minden csomópontot különszintűvé alakítanak át, mindez jelentősen növeli a térség gazdasági potenciálját. Jövőre elkezdődhet a 82-es út új nyomvonalának építése is, amely a litéri elágazótól indul, és Gyulafirátót határában csatlakozik a meglévő nyomvonalhoz. Az út 2015-re elkészülhet, a szükséges engedélyek már megvannak.
Szó volt még a Boba és Budapest közötti vasúti szakasz 160 km/h sebességűre fejlesztéséről, ezzel a főváros egy óra utazással elérhető lenne. Az alpolgármester kiemelte a meglévő és tervezett kerékpárút hálózatot, amennyiben a pályázati források rendelkezésre állnak, elkészül a Kádártát Gyulafirátóttal összekötő szakasz, de Nemesvámos és Márkó irányában is fejlesztenek majd. Brányi Mária elmondta, megkezdődött a kulturális rendszer átalakítása, amihez várják a lakosság véleményét.
Schmidt István, Czaun János és Brányi Mária
Schmidt István városfejlesztési irodavezető szólt a településközpont felújítási terveiről, amire korábban 10 millió forintot különített el az önkormányzat. A tervek között szerepelt a híd átépítése, a csapadékvíz-elvezetés korszerűsítése, valamint buszmegálló építése. Valamennyi munka engedélyhez kötött, melyek beszerzését az állam magára vállalta, azonban a prioritások változása miatt ez megakadt, az önkormányzat szeretné minél előbb újraindítani a munkát ezen a területen.
Az elmúlt évben Kádártán teljesen felújították a református templom tetőszerkezetét, a közösség összefogásának köszönhetően több ponton ároktisztítás zajlott, parkosítottak, járdaszakaszok épültek – foglalta össze az elmúlt esztendő munkáit Czaun János. Az önkormányzati képviselő az idei tervekkel kapcsolatban elmondta, folyamatosan készülnek az egykori tsz épület felújítási tervei, aminek végeredményeként új művelődési ház valósul meg, tovább tisztítják az árkokat, járdákat építenek, s megtörténik a Lánci út kivezetése a meglévő körforgalom felé. – Kádárta ne 2000 ember lakhelye, hanem 2000 ember közössége legyen – fogalmazott Czaun János.
A kis létszámú fórumra érkezők közül sokan elmondták véleményüket a bevezetett telekadóval kapcsolatban, egyebek mellett nehezményezték, hogy nem látják, mire használja az önkormányzat a befolyt összeget. Brányi Mária elmondta, az éves költségvetés közel 60 százaléka működési költség (oktatás, egészségügy, kultúra), mindez 9,6-9,8 milliárd forintot tesz ki, ezzel szemben a város saját bevétele 5 milliárd forint. Az alpolgármester kiemelte, 150 hektár áll kihasználatlanul a város területén, ezen szeretnének változtatni a telekadó bevezetésével. Megjegyezte, aki jelzi fejlesztési szándékát, három évig adómentességet élvez.