Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

TritonLife – ahol a kiválóság nem extra, hanem alapkövetelmény

ma 12:19 // Forrás: Life&Style magazin
Az állami egészségügynek és a magánegészségügyi szektornak is ugyanaz a célja a nap végén: a betegek érdekeit a legjobban képviselni. Az ehhez vezető út viszont merőben különbözik, és amíg az állami szektorban sokszor csak egy TAJ-szám a páciens, addig a magánorvosi központok pont arra a bizalomra építkeznek, amire a legnagyobb szüksége van annak, aki valamiért orvoshoz fordul. Legalábbis a TritonLife Csoportnál így gondolkodnak, az eddigi eredményeik pedig úgy tűnik, hogy visszaigazolják ezt a stratégiát, ami még így is csak egy szelete annak a folyamatnak, ahogyan Magyarország egyik legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatója építkezik, többek közt a veszprémi központjaiban.

Sokszor nem tudják a páciensek, hogy hol és milyen határok húzódnak az állami és a magánszektor között az egészségügyben, ami nem meglepő annak tükrében, hogy a kettő viszonya folyamatos alakulásban van Magyarországon. De, ami még inkább megnehezíti ezt a behatárolást, hogy a jogszabályi környezetben sincsenek meg ezek a jól látható határok. Mindenesetre az együttműködés létezik, sőt a két szektor keresi is ezeket, az viszont érezhető és tapasztalható, hogy mennyivel nagyobb a mozgástere, a rugalmassága egy magánkórháznak, szemben az államival.

Mindezt Szilágyi Szilvia, a veszprémi TritonLife régióvezetője fejtegette, akivel a központ Vörösmarty téri rendelőjében találkoztunk, hogy segítsen megismerni a magánegészségügyi szektor működését.

„Mondok egy konkrét példát a közelmúltból: egy fiatalember a gerincproblémáival jött el először hozzánk MR-vizsgálatra. Ott aztán egyből látszott, hogy a problémája műtéti beavatkozás nélkül nem orvosolható. Ez egy csütörtöki napon volt. A következő hét szerdáján már a műtőasztalon feküdt. A rehabilitációt már otthonában folytathatta, néhány hét múlva pedig már vissza is tért az előtte megszokott életébe, azzal a különbséggel, hogy megszűnt a gerincproblémája. Egy harmincöt éves, dolgozó fiatalemberről beszélünk, akinek nagyon nem mindegy, hogy mennyi ideig korlátozza életében, a munkájában, családjában egy ilyen probléma.”

Abban pedig, hogy ez a gépezet ilyen olajozottan működjön, a TritonLife Csoport közel ezernyolcszáz kollégája segít, akik Budapest mellett az ország kilenc különböző városában, köztük Veszprémben is jelen vannak. A szükséges létszámú szakembergárda megléte viszont csak az egyik szempont, amit a TritonLife-nál figyelnek.

„A stratégiai területeken úgynevezett kiválósági központokat működtetünk, ahol egy-egy szakterület széles körben elfogadott és megbízható képviselői is véleményezik azt, hogy ki az, aki csatlakozik a cégcsoporthoz. Az összes folyamatot, a páciens bejelentkezésétől a vizsgálatokon és kezeléseken át a gyógyult betegek elbocsátásáig igyekszünk olyan magas szintre emelni és ott is tartani, hogy a lehető legnagyobb biztonsággal tudjuk a pácienseinket kezelni. Legyen szó a szakmai csapatról, vagy a központjaink felszereltségéről, de ide értem az időpontfoglalás gyorsaságát, rugalmasságát is.”

A TritonLife Csoportnál egyébként hetvenkét különböző vizsgálat és orvosi beavatkozás biztosított, amiket a veszprémi és az ahhoz hasonló központjaikban, valamint magánkórházaikban végeznek. Itt pedig el is érkeztünk egy újabb fontos részlethez a magánegészségügyi szektor működésének megismerésében. Ugyanis azzal, hogy a TritonLife az ország szinte minden régiójában jelen van és ugyanazokat a minőségi elvárásokat támasztja magával szemben, képes áthidalni a földrajzi elhelyezkedésből adódó különbségeket, amelyek más szektorokban tetten érhetőek.

Sőt, a rendszer úgy lett kiépítve, hogy minden központnak megvan az a specializációja, amit a csoporton belül képvisel.

„Veszprémben a Vörösmarty téren a járóbeteg-ellátást végezzük, valamint az ultrahang- és a labordiagnosztika is itt van. Utóbbi esetében érdemes kiemelni, hogy a TritonLife saját laboratóriumot működtet, ami jelenleg országos szinten is a legmodernebbnek számít és szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy senki más még a közelében sincs. A mintákat ide szállítjuk el minden nap, ahol aztán kielemzik őket. Veszprémben a belvárosi rendelő mellett még egy helyen találkozhatnak a TritonLife nevével, a Kistó utcában működik a képalkotó diagnosztikai központunk. Itt MR, CT és röntgen diagnosztika mellett az úgynevezett EEG diagnosztikával is foglalkozunk, ez egy speciális vizsgálati módszer, amit a neurológiai panaszok feltárásban használunk.”

Visszakanyarodva ahhoz az orvos-páciens bizalomhoz, ami a magánegészségügyi szektor egyik sajátja tud lenni, Szilvia ismét egy konkrét példán mutatta be, hogy a TritonLife Csoportnál mekkora figyelmet szentelnek erre.

„Tegyük fel, hogy a páciensünk eljön a veszprémi TritonLife központba, ahol megvizsgálja az egyik szakorvosunk. Kialakul egyfajta szimpátia, bizalom, viszont kiderül, hogy a gyógyulása érdekében olyan ellátásra, esetleg műtétre lesz szüksége, amit itt helyben nem végzünk. Akkor kérheti a beteg, hogy a szakorvos, aki először megvizsgálta, aki feltárta a problémáját, akivel kialakult a bizalmi viszony, kísérje el a TritonLife Csoport valamelyik szintén általa választott magánkórházába, akár Budapestre, Budaörsre, vagy éppen Kaposvárra és végezze el ő a kezelést, beavatkozást ott.”

Az ilyen mobilitás egyébként sem szokatlan az egészségügyi szektorban, folytatta Szilvia, aki be tud számolni több olyan esetről a veszprémi központnál, amikor valaki egy balatoni nyaralásába iktatja be azt, hogy megszakítva a strandolást elvégezzen egy diagnosztikai tesztet magán. „Ebben az esetben is a TritonLife neve a kulcs, hiszen a páciens mindegy, hogy az ország melyik szegletéből érkezett, ha volt már valamelyik központunkban, akkor tudja, hogy várostól függetlenül mindenhol ugyanazt a magas színvonalú ellátást fogja kapni.”

A magyar társadalomra vetítve az utóbbi időszakban egy közel pontos kórképet fel lehet rajzolni, csupán abból kiindulva, hogy milyen problémákkal keresik fel leggyakrabban a TritonLife Csoport központjait. „Nem véletlen, hogy az ortopédiára szerveztük az egyik kiemelt kiválósági központunkat. Mostanra nem túlzás, ha azt mondjuk, népbetegség lett az, hogy valamilyen mozgásszervi problémával élnek az emberek. Ennek számos oka lehet, az ülőmunkától a Covid-19 világjárvány szövődményéig. A veszprémi diagnosztikai központban pedig ennek tudunk hatékonyan utánajárni.”

Szilvia ezen kívül kiemelte még, hogy folyamatosan érkeznek a páciensek a labordiagnosztikai vizsgálatokra, vagy köznyelven vérvételre a Vörösmarty téri rendelőbe. 

„A világjárvány óta került reflektorfénybe jobban az emberek között, ha valami problémájuk van, akár csak egy kisebb légúti megbetegedés, annak szeretnének mielőbb a végére járni. Az ilyen megbetegedések szövődményeként nem egyszer ízületi fájdalmak is jelentkezhetnek, ami pedig már az ortopédia területe. De bejöhet a képbe a probléma feltárásánál a neurológia, az endokrinológia és a diabetológia is, amik könnyen elvezethetnek a háttérben meglévő pajzsmirigy betegséghez. Megdöbbentő, hogy a pajzsmirigy ultrahangok után milyen nagy számban kapunk pozitív eredményt a pácienseinknél. Ebből következik az, hogy a gyakran aspirációs citológia vizsgálatot is javaslunk, valamint, ha szükséges, akkor a szövettani hátterét is felderítjük a problémáknak. Mondanom sem kell, hogy amiket most felsoroltam, mind-mind elérhetők a TritonLife Csoportnál.”

A magánegészségügyi központ szolgáltatásai azonban nem csupán a betegségek gyógyítására összpontosítanak. A szülészet, nőgyógyászat és várandósgondozás az egészségügyben az egyik legérzékenyebb terület, ahol a TritonLife Csoport éppen Veszprémben készül elindítani egy szolgáltatást.

„Januártól szeretnénk elindítani a baba mozit, ehhez infrastrukturálisan már minden adott, a jövő év elejétől pedig várhatóan csatlakozik a csapatunkhoz az a szonográfus szakember, aki ezt a szolgáltatást is a TritonLife követelményei szerint a legprecízebben tudja majd végezni.”

Maradva a szülész-nőgyógyászatnál, Szilvia hozzátette, hogy a TritonLife által működtetett Róbert Kórház országos szinten is az egyik legmagasabban jegyzett ezen a téren, nem véletlen, hogy Budapesten ebben az intézményben születik a harmadik legtöbb csecsemő. Ráadásul itt is érvényes az, amiről korábban már szó volt, miszerint adott esetben az orvos vidékről is elkísérheti a várandós édesanyát, így pedig annak a szakembernek a kezei közt születhet meg a kisbaba, aki végig ott volt az édesanyával és a magzattal a várandósgondozás ideje alatt.

Ahogy a TritonLife Csoport példája is mutatja, a magánegészségügyi szektor folyamatos változása miatt egy ilyen szolgáltatásnál nem elegendő az, ha a minőséget a legmagasabb szintre emelik. A kereslet-kínálat mozgolódásaihoz, a jogszabályok változásaihoz ugyanúgy kell idomulnia annak, aki eredményes akar maradni ebben a szektorban. Az egyik ilyen változás, pontosabban egyre gyakrabban felmerülő igény pedig nem is a civil lakosság részéről érkezik, hanem a céges világból.

A vállalatok egyre inkább kezdik felismerni, hogy az egyik legnagyobb rizikófaktor a mindennapi működésükben az, ha valamilyen betegség miatt hosszabb, vagy rövidebb időre elveszítik a kollégájukat. A TritonLife Csoport pedig erre reagálva már meg is jelent ezeknek a cégeknek a radarján, mint elsődleges partner, aki segít megelőzni az ilyen humánerő-problémákat.

„A TritonLife Csoportnak Veszprémben sikerült az országban először elnyernie egy olyan pályázatot, aminek köszönhetően egy nagy, közel ezer főt alkalmazó nemzetközi multinacionális cégnél mi végezhetjük a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatást. Ez számunkra is új terület még, de minden engedélyünk megvan hozzá és nagy reményeink vannak, hogy sikeres lesz ez az együttműködésünk, amit aztán újak követhetnek. Mellette ugyanúgy nyitottak vagyunk a kisebb vállalkozásokkal való együttműködésre is, akiknek az üzemorvosi ellátásban van szükségük olyan szolgáltatásra, ami az addig megszokotthoz képest jobb, innovatívabb.”

Hogy Szilvia pontosan mit ért az innovatívabb megközelítés alatt, azt a komplex gondolkodásmódjukkal magyarázza. Vagyis ebben az esetben igyekeznek a cégeken keresztül eljutni az egészséges emberekhez, akikkel prevenciós céllal kezdenek foglalkozni, hogy később, ha nem muszáj, akkor ne is legyen szükségük orvosi ellátásra. 

Ez látszólag egy paradox helyzetet teremt a magánegészségügyi szektor működésében, ahol arra építik a vállalkozást, hogy a beteg embereket meggyógyítsák, mégis ugyanúgy a célok között jelenik meg az egészségügyi problémák megelőzése is, Szilvia viszont pont ebben látja a TritonLife Csoport előremutató gondolkodását és az orvosi szakma szépségét.

Hogy mit hoz a jövő a magánegészségügyi szektorban, azt nehéz lenne pontosan megjósolni, mindenesetre több jel arra utal, hogy a magánszektor és az állami egészségügy együttműködése erősödni fog. Az sem elképzelhetetlen, hogy a jelenleg állami finanszírozással működő területek a jövőben elérhetők lesznek a magánegészségügyben is, sőt az sem kizárt, hogy a magánszolgáltatók adott esetben bizonyos kapacitásokra állami finanszírozást kapnak.

„Amikor ezek a változások megtörténnek, a TritonLife Csoporttal ott leszünk a startvonalon, minden szempontból felkészülten.” – Mondta a veszprémi TritonLife régióvezetője.

Hajas Bálint
Kovács Bálint
további cikkek
Feltárul a rácsokon túli tabusított világ Life&Style Feltárul a rácsokon túli tabusított világ "Egy társadalmat nem az alapján kell megítélni, hogy hogyan kezeli a kiemelkedő polgárait, hanem az alapján, hogy hogyan bánik a bűnözőivel.” Dosztojevszkij mondata egyszerre alkalmas arra, hogy felkorbácsolja az indulatokat azoknál, akik a büntetés-végrehajtásban a társadalom jogos revansát látják a bűnözőkkel szemben, de ugyanúgy meg tudja világítani az emberarcúságot azokkal szemben, akik jogerős bírósági ítélettel a kezükben kényszerültek a börtönrácsok mögé. Nem véletlen, hogy ezzel az idézettel találkozik először az, aki az egykori veszprémi várbörtönbe belép. A történelmi falak még őrzik a tömlöcbe zárt betyárok utolsó sóhaját az akasztás előtt, ahogy a koncepciós perekben elítélt politikai foglyok imáit is és azt a szűnni nem akaró morajlást, ami a börtönök folyamatos ébrenlétére jellemző, miközben az idő mégis megmerevedik a raboknak, de ugyanúgy az őröknek is. A várbörtönben kialakított „Ember a rács mögött” című kiállítás nem egy középkori panoptikumot ígér. Nem is csupán egy történelmi utazást a sziklafalon kialakított legendás börtönben. Sokkal inkább egy morális tréning az ember lelkének. ma 12:27 Mindig az nyer, aki a legnyugodtabb tud maradni! Rasovszky Kristóf Mindig az nyer, aki a legnyugodtabb tud maradni! Minden olimpiai aranyéremnek megvan a saját története. Nincs két egyforma. De egyik aranyérem története sem akkor kezdődik, amikor eldördül a startpisztoly, hanem sokkal korábban. Ha Rasovszky Kristóf óvodásként nem szeret bele az úszásba, ma Magyarországnak eggyel kevesebb olimpiai bajnoka lenne. Akkor nem láthattuk volna a párizsi olimpián, ahogy a Szajnában közel két óra megfeszített úszás után elsőnek ér be a célba. Ahogy azt sem, amikor ezután a leghangosabb magyar szurkolóként biztatta csapattársát a bronzéremért. A veszprémi úszó 2024-ben felért a csúcsra, története mégsem ért véget.  2024. december 19. 22:50 Nem kell lemondani a halászléről, csak néhány konyhai trükkel száműzni a felesleges kalóriákat! Life&Style Nem kell lemondani a halászléről, csak néhány konyhai trükkel száműzni a felesleges kalóriákat! Halászlé, töltöttkáposzta, sült húsok, rántott hal, mézeskalács és egy pohár likőr, mondjuk tojáslikőr… A karácsonyi ünnepkörnek elválaszthatatlanul része lett a féktelen evés és ivás, mintegy megkoronázva az év legszentebb ünnepét. Pedig, ha az ünnepi menüsor mögé nézünk rájöhetünk könnyen, hogy nem a roskadásig megrakott húsostál adja meg a karácsony valódi hangulatát, sokkal inkább az, hogy szeretteinkkel tölthetjük az időt és lelkileg, szellemileg elmélyülünk Jézus Krisztus születésének misztériumában. tegnap 21:45 A reggeli mozgás előnyei A reggeli mozgás előnyei A legtöbb ember 8-tól 5-ig tartó időszakban dolgozik, vannak, akik reggel, munka előtt, és vannak akik délután, vagy este szeretnek edzeni. A fitneszedzők is egyetértenek abban, hogy a legjobb alkalom az edzésre az, ami folyamatosan illeszkedik az időbeosztásunkhoz. 2024. május 31. 15:39

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.