Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
6°C
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
6°C

8.5 millió a Bakonyi Házra és további pénzek a térségben

2008. augusztus 29. 16:53
A Bakonyi Ház helyreállítására 8.5 millió forintot szavazott meg a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a vis maior keret terhére. Döntöttek a Királyi Régióért díj díjazottjáról és a 2008. évi Terület- és Régiófejlesztési Célelőirányzat (TRFC) pályázatairól.
A Tanács döntése értelmében a Királyi Régióért díjat, melyet az oktatás, a tudomány, a kultúra területén kiemelkedő személyek vehetnek át, ebben az évben dr. Mészáros Ernő, az MTA Veszprémi Területi Bizottságának és a Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Tanácsának elnöke kapja.
A TRFC pályázatok Veszprém megye számára biztosítják ezúttal a legtöbb forrást a régióban - mondta a KDRFT elnöke, Pál Béla - Többek között Tapolca és térsége közmunkaprogramjának fejlesztésére jut a keretből, a Gyermekmosoly Alapítvány és a vállalkozók közül a dudari Duszén Kft. nyert pályázatával. Somlóvecse csapadék-elvezető rendszer kiépítésére, Zalagyömrő utcai bútorokra és tereprendezésre kap támogatást.
A 2009-2010-es akcióterv elkészítése előtt fórumot szervezünk - folytatta-, ahol önkormányzatok, civil szervezetek és a gazdasági élet szereplői is elmondhatják véleményüket. A nagy igényre való tekintettel ősszel újabb oktatásfejlesztési pályázatokat írunk ki 4 milliárd forintos kerettel.


A Bakonyi Ház május 20-án égett le, augusztus 20-ára helyreállították

A Bakonyi Ház 4 hónapja égett le - vette át a szót a város polgármestere, Debreczenyi János -, és akkor ígéretet tettünk a Lackó Dezső Múzeum igazgatóasszonyának, hogy augusztus 20-ára helyrehozzuk az épületet. Hartmann Ferenc képviselőtársam ötlete volt, hogy a Fejlesztési Tanács vis maior keretének terhére pályázatot nyújtsunk be, amelyen elnyertünk 8.5 millió forintot. A helyreállítás teljes költsége 15 millió volt, de bízom benne, hogy a rendőrségi vizsgálat végén a biztosító a teljes összeget megtéríti.
Amikor hírt kaptam a tűzről, éppen Székesfehérváron tartózkodtam - tette hozzá Hartmann Ferenc -, és azonnal tudtam, hogy veszprémiként mi a dolgom. Örömmel látom, hogy sikerült ilyen összefogással helyreállítani az épületet.
Különösen a külföldi látogatók körében népszerű a ház - mondta a múzeumi igazgatóság vezetője, V. dr. Fodor Zsuzsa - 1935-ben épült a ház egy öcsi parasztház mintájára. Mivel döngölt falai és padlója van, körülbelül fél év kell a kiszáradáshoz, így csak 2009 tavaszán tudjuk megnyitni a közönség előtt.

vehir.hu
további cikkek
Zelenszkij: nem áll szándékunkban biztosítani, hogy a Barátság vezetéken szállított kőolajból fedezze Moszkva a háborút közélet Zelenszkij: nem áll szándékunkban biztosítani, hogy a Barátság vezetéken szállított kőolajból fedezze Moszkva a háborút Senkinek nem áll szándékában hozzásegíteni Oroszországot ahhoz, hogy a kőolaj tranzitján pénzt keressen és abból fedezze az Ukrajna elleni háború folytatását - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn. ma 8:48 Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola közélet Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola Idén második alkalommal - a veszprémi általános iskolák közt egyedüliként – kapta meg a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola. 2026. március elsején, a Budapesti Kongresszusi Központban megtartott Pedagógus Expó rendezvényen osztották ki a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány “Családbarát Köznevelési Intézmény” díjait, címeit és elismerő okleveleit. tegnap 17:21 Miért gyulladt fel újra a Közel-Kelet és milyen hatásai lehetnek a veszprémiekre is? közélet Miért gyulladt fel újra a Közel-Kelet és milyen hatásai lehetnek a veszprémiekre is? A Közel-Kelet ismét lángokban áll, és a fegyveres konfliktus hullámai, elsősorban gazdasági hatásuk miatt Veszprémig is elérhetnek. Cikkünkben több hiteles hazai és külföldi forrás áttekintésével megkíséreljük bemutatni a konfliktus kiváltó okait, azt, hogy mi történt az elmúlt napokban és milyen hatásai lehetnek közép- és hosszútávon a tőlünk háromezer kilométerre kirobbant harcoknak. tegnap 21:48

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.