A Széchenyi programirodák országos szakmai konferenciasorozata kedden Veszprémbe érkezett. Önkormányzatok, civil szervezetek, kis- és középvállalkozók, oktatási intézmények kaptak tájékoztatást az aktuális lehetőségekről, s kértek segítséget a pályázatokkal kapcsolatban.

Porga Gyula
– A veszprémi Széchenyi Programiroda nyitásával olyan értékkel gazdagodott a város, amely segít minél szélesebb körben uniós forrásokhoz jutni, hogy ne csak egy szűk kör privilégiuma legyen a pályázatokon való szereplés – mondta köszöntőjében Porga Gyula polgármester. Hozzátette, a jelenlévők bátran hozzák elő problémáikat, hogy könnyebben átlássák a pályázati rendszert.
A konferencia résztvevői a szakmai előadásokat követően vállalkozás- és gazdaságfejlesztés; turisztika és városfejlesztés; környezetvédelmi, energetikai és közlekedésfejlesztés, valamint humánerőforrás- és humán infrastruktúrafejlesztés témakörében kaptak személyes tanácsadást.

Mórocza-Tavas Eszter, a Széchenyi Programiroda regionális igazgatója érdeklődésünkre elmondta, a konferenciasorozat szervezőinek célja, hogy a pályázók megismerjék az aktuális lehetőségeket, illetve olyan gyakorlati tanácsokkal lássák el őket, amelyek segítségével át tudják küzdeni magukat a projektmegvalósítás folyamán fellépő problémákon.

Mórocza-Tavas Eszter
– A projektmegvalósítás jelenti a legtöbb fejtörést a pályázóknak, ezen belül is az elindulásnál van szükség a tanácsadók erős támogatására, akik tavaly július óta segítik a pályázókat, a veszprémi irodát novembertől lehet felkeresni a Rákóczi u. 6. szám alatt – húzta alá a regionális igazgató. Hozzátette, a konkrét pályázatírás kivételével bármiben segítséget tudnak nyújtani az érdeklődőknek, legyen az pályázati előkészítés, forrásazonosítás vagy éppen a végrehajtás során felmerülő megoldások. Eddig ezer ügyfél fordult meg a veszprémi irodában, s közel ötezer konzultációt tartottak.
Mórocza-Tavas Eszter megjegyezte, 2011 és 2013 között körülbelül 2000 milliárd forintos uniós forrás áll Magyarország rendelkezésére. Számos lehetőség adódik a kis- és középvállalkozások számára komplex, illetve hitellel kombinált fejlesztések megvalósítására, de a TÁMOP program is gazdag lehetőségeket kínál, a következő hónapokban további pályázati kiírások várhatók.

A részletes információk elérhetők az alábbi weboldalakokon: ujszechenyiterv.hu, nfu.hu, szechenyiprogramiroda.hu.