Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 22. Beáta
Veszprém
8°C
2026. március 22. Beáta
Veszprém
8°C

Fogadjuk el egymást!

2012. június 27. 11:34
Pro Meritis Díjat vehetett át Porga Gyula polgármestertől Krániczné Poór Mária, a Padányi iskola szakmai igazgatóhelyettese szerdán délelőtt az intézmény falai között.

Krániczné Poór Mária 1972-ben végzett egészségügyi szakon szülőfalujában, Egervölgyön. Az érettségivel általános asszisztens és gyermekgondozónői képesítést kapott. 1977-ben felvételt nyert az Orvostovábbképző Intézet Egészségügyi Főiskolai Karának szakoktatói szakára. A következő esztendőben kezdte meg munkáját Veszprémben a Kállai Éva Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskolában. 1984-ben nevezte ki az akkor igazgató – Puklics József – az iskola gyakorlati oktatásvezetőjévé. A vezetői munkakörhöz tartozó feladatokat a gimnázium megszűnéséig végezte.


Krániczné Poór Mária

A Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakközépiskola, Szakiskola kinevezett új igazgatója, Görbe László ismételten őt nevezte ki határozatlan időre gyakorlati oktatásvezetőnek, majd szakmai igazgatóhelyettesnek.

Krániczné Poór Mária szakoktató, szakmai igazgatóhelyettes rendkívül alapos, igényes, szakmailag sokoldalúan képzett, az egészségügyi képzéssel egy életre elkötelezett, tanítványai és az iskola minden dolgozója által mélyen tisztelt ember. Döntéseiben, tanácsaiban meggondolt, bölcs. Önmagával szembeni elvárásai nem ismernek lehetetlen.

A díjazott számára nagy meglepetés volt az elismerés, mint mondta, mindig a háttérben maradva dolgozott. Az elmúlt évtizedek tapasztalatát összefoglalva úgy fogalmazott, legyünk mindig elfogadók egymással.

A Pro Meritis Díjjal azon személyeket tüntetik ki, akik tevékenységükkel Veszprém anyagi, szellemi és művészeti életét gazdagították.
 

Cseh Zoltán
Kovács Bálint
további cikkek
Veszprém és a Bakony-Balaton térség kitolta a határait a Kihívások Napján Kihívások Napja Veszprém és a Bakony-Balaton térség kitolta a határait a Kihívások Napján Több mint 5000 embert mozgatott meg a Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programsorozatának kiemelt eseménye, a március 21-i Kihívások Napja. Bár a megkísérelt 4 GUINNESS WORLD RECORDS™ rekordkísérlet végül nem sikerült, a rendezvény így is hatalmas sikerrel zárult, hiszen több ezer ember mozdult meg egyszerre, a napot pedig végig a közösségi élmények határozták meg, ahol az összekötő kapocs a mozgásélmény volt. tegnap 20:11 Több ezer ember már megmozdult Veszprémben közélet Több ezer ember már megmozdult Veszprémben Reggel óta nem szakadt meg a lánc a 12 órás váltófutásnál, miközben az Óváros téri rekordkísérletekre is több százan érkeztek. A hivatalos eredményhirdetés este hét órakor lesz. Közben megérkeztek a Megyeház térre az olimpikonok és sztársportolók, akiket ki lehet hívni a különböző ügyességi feladatokban. tegnap 15:48 CPAC Hungary - Orbán Viktor: Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk közélet CPAC Hungary - Orbán Viktor: Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk Brüsszel nem az európai emberek érdekeit képviseli, hanem az ukránok elnökét. Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk, mert Európa jövőjéről nem a bürokratáknak, hanem Európa nemzeteinek kell dönteniük. Ez a mi küldetésünk - jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten. tegnap 13:17

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.