Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Több mint 25 ezren kabócáztak

2012. július 16. 16:53 // Forrás: MTI
A 2011-2012-es évadban összesen öt bábszínházi bemutatót tartott a veszprémi Kabóca Bábszínház.

Az évad egyik legnagyobb sikere és elismerése, hogy a társulat elnyerte a megyei Príma-díjat - közölte az MTI-vel a társulat művészeti titkára.

Veszprém dániai testvérvárosában, Gladsaxe-ban a Tengerecki Pált játszotta a színház nagy sikerrel. A Hüvelyk Matyi, valamint a Pimpáré és Vakvarjúcska pedig meghívást kapott a Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléjára Kaposvárra - tekintett vissza az évad eredményeire Sipos Tekla.

Hozzátette: a most záruló évadban 333 előadást játszott a bábszínház, nézőszámuk meghaladta a 25600-at. Négy saját és egy koprodukcióban készült darabot mutattak be.

Utóbbi, a nemzetközi koprodukcióban készült babaelőadás, a Ha Dede sikeresen szerepelt neves fesztiválokon, így például a Kolibri Fesztiválon, ahol Kiss Erzsi Michel Indali-díjban részesült az előadás zenei megformálásáért. A Ha Dede részt vehetett a bolognai Visioni di futuro, visioni di teatro fesztiválon, amely az egyik legfontosabb európai babaszínházi seregszemle, valamint két hétig Kanadában vendégeskedett nagy sikerrel a Les Petits Bonheurs fesztiválon, itt ünnepelhette Kiss Erzsi, Futó Ákos és a rendező, Karel Van Ransbeeck a 100. előadást - sorolta Sipos Tekla, megjegyezve: különösen értékes számukra, hogy a Luxemburgi Filharmónia is meghívta a produkciót.

Idén új helyszínen, a Séd-völgyben zárta a színház az évadot a Kabóciádéval, itt tartották Nyulász Péter IBBY-díjas ifjúsági regényének bábos adaptációját, a Helka, a Balaton tündére című vízi bábszínházi előadás ősbemutatóját Székely Andrea rendezésében.

Az előadást nyáron még kétszer, július 27-én és augusztus 24-én játsszák a völgyben.

A 2012-2013-as évaddal új korszak kezdődik a Kabóca Bábszínház életében, mivel elköltöznek a Völgy-híd térről, és ősztől már a HEMO épületében folytatják a munkát. Az évad a hagyományos Mesefesztivállal és sok meglepetéssel kezdődik majd - ígérte Sipos Tekla.

A Kabóca Házikó programja októberben a Pepita című új bemutatóval kezdi meg működését - tette hozzá Székely Andrea igazgató.

A színház tervezett új előadásai a Pepita és a Gomboló babaszínházi produkciók, majd a Pöttöm Panna felújítása, a Mese, mese mátka sorozatban a Holdkirály palotája és a Hófehérke.

"A bérletünkben meghirdettük a Helka, a Balaton tündére szabadtéri vízibábszínházi előadásunkat, közös bérlet bevezetését is tervezzük a Petőfi Színházzal és a Szaléziánummal" - tetteh hozzá Székely Andrea, aki hozzátette, hogy meghívásuk van a jövő évadban különböző nemzetközi fesztiválokra, így Belgiumba,Franciaországba, Ausztriába és Spanyolországba. 

vehir.hu
további cikkek
Pro Meritis érmet kapott a Gyulafirátóti Polgárőr Egyesület közélet Pro Meritis érmet kapott a Gyulafirátóti Polgárőr Egyesület A kádártai adventi rendezvényen adták át a kitüntetést szombat délután. Az adventi koszorú negyedik gyertyájának lángja is fellobbant, amit Varga Tamás alpolgármester gyújtott meg. tegnap 22:51 Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. 2025. december 19. 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. 2025. december 19. 16:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.