Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Minimális árváltozás a lakáspiacon

2012. augusztus 4. 15:06 // Forrás: MTI
December végéhez képest a használt lakások ára fél százalékkal, az újaké 1,8 százalékkal emelkedett március végéig.

Az áremelkedés a tavalyi első negyedévhez képest a használt lakásoknál 0,7 százalék, míg az új lakások ára 6,8 százalékkal esett - olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Lakáspiaci árak, lakásárindex legújabb kiadványában, amely a hivatal honlapján hozzáférhető.

Az egy négyzetméterre jutó lakásár múlt év végén Budapesten 243 ezer forint volt a használt lakásoknál, míg az újaknál 343 ezer forintot mért a KSH. A válság első évében, 2008-ban a használt lakások fajlagos ára 264 ezer, míg az újaké 361 ezer forint volt a fővárosban.

Nyugat-Dunántúlon a használt lakások árai gyakorlatilag változatlanok 2008 óta, a múlt év végén 137 ezer forint volt a fajlagos ár. Az új lakásoké viszont 240 ezerről esett 203 ezer forintra ebben a régióban.

A használt és az új lakások is Dél-Alföldön voltak a legolcsóbban 2011 végén. A használt lakások négyzetméterenkénti ára 100 ezer, míg az új 195 ezer forint volt.

A használt lakásoknál 2011 első negyedévében 17.128 tranzakciót mért a KSH, ez idén március végére 16.816-ra csökkent. Az új lakásoknál 837 adásvétel csökkent 564-re.

vehir.hu
további cikkek
Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. tegnap 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. tegnap 16:31 Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából közélet Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából Immáron ötödik éve részesülnek tápadományban az állatvédő szervezetek, ami nagy segítséget jelent számukra a hideg, téli időszakban. A tápadományok kiszállítása pénteken megkezdődött – közölte az állatvédelemért felelős kormánybiztos stábja. tegnap 14:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.