13°C
13°C

Összesítésben a legjobbak

2012. augusztus 18. 17:13 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Alig tudott elutazni Nyíregyházára a csapat, mégis a legeredményesebb klubként tért haza az országos bajnokságról a VEDAC.

Július végén, Nyíregyházán rendezték az ifjúsági, junior és utánpótlás korú atléták országos bajnokságát. A háromnapos viadalra a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) nagy létszámú csapattal nevezett, de a rendkívül nehéz anyagi körülmények miatt az utolsó pillanatig kérdéses volt, hogy hány fővel és hogyan tud elutazni a csapat. Az edzők, a sportolók és néhány szülő áldozatvállalásának köszönhetően mindenki részt tudott venni az országos bajnokságon, és a legeredményesebb klubként térhetett haza a VEDAC 15 aranyéremmel megelőzve a Budapest Honvédot (10 arany) és a házigazda Nyírsuli (7 arany) csapatát.

Az ifik mezőnyében Pásztor Bence magabiztosan nyerte meg a férfi kalapácsvetést 79,30 méterrel, Zentai Tibor tanítványa diszkoszvetésben is felállhatott a dobogóra, 47,13 méterrel harmadik lett. A futók közül Szögi István is begyűjtött két érmet, 3000 méteren második (8:50,81), 1500 méteren harmadik (3:59,46) lett.

archív fotók

A juniorok nyolc aranyat termeltek a VEDAC-nak. A kalapácsvetők mezőnyét a veszprémiek uralták, férfi és női vonalon is kettős győzelemmel diadalmaskodtak Zentai Tibor tanítványai. A férfiaknál Árvai Krisztián nyert 69,69 méterrel, Töreky Balázs lett a második 66,32 méterrel. A hölgyek között Fertig Fruzsina bizonyult a legjobbnak 62,34 méterrel, Molnár Boglárka lett az ezüstérmes 53,59 méterrel. Fertig Fruzsina súlylökésben is begyűjtött egy bronzérmet (11,33).

A junior futók között két veszprémi is duplázott. Kéri Bianka fő számában, 400 méteren 54,51 másodperccel győzött, Tóthné Stupián Anikó tanítványa 200 méteren is a legjobbnak bizonyult 24,58 másodperccel. A férfiak között Tulok Mátyás duplázott, 800 méteren (1:53,86) és 1500 méteren (3:58,39) is bajnoki címet szerzett. Az Ajkáról igazolt futót Király Csaba készítette fel. Tóthné Stupián Anikó tanítványai közül 5000 méteren magabiztos győzelmet aratott Tóth Áron (15:32,32), aki 1500 méteren is dobogós, harmadik (3:59,26) lett. 110 méteres gátfutásban a várakozásoknak megfelelően Gönczöl Máté nyert, Kungl József tanítványa 13,81 másodperccel ért be elsőként a célba.

A VEDAC utánpótlás korú sportolói is jól teljesítettek, összesen hat bajnoki címet szereztek. Tóthné Stupián Anikó tanítványai között egy triplázó és egy duplázó is akadt. A legtöbb érmet Loránd Lilla gyűjtötte be, aki két egyéni számban, 200 méteren (25,25) és 400 méter gáton (1:02,82) is nyerni tudott, valamint tagja volt a bajnok 4x400 méteres váltónak is. A Koós-Hutás László, Kungl József és Tóthné Stupián Anikó tanítványaiból álló Szabó Rita – Kontó Ivett – Vlocskó Noémi – Loránd Lilla összeállítású csapat 3:57,82-es időeredménnyel nyert. Loránd Lilla 400 méteren is begyűjtött egy bronzérmet (57,80).

Szalai Benjamin két egyéni számban, 3000 méter akadályon (9:10,65) és 5000 méteren (15:00,91) is nyerni tudott. A 4x400 méteres veszprémi váltó Tóth András – Kállay Dániel – Nagy Patrik – Szabó Dániel összeállításban (3:29,26) ért be elsőként a célba. A 4x100 méteres női váltó ezüstérmes lett (50,00), a Pálfi Brigitta – Kontó Ivett – Vlocskó Noémi – Loránd Lilla összeállítású csapat Kungl József és Tóthné Stupián Anikó tanítványaiból állt.

Kállay Dániel két egyéni számban is ezüstérmet szerzett, 800 méteren (1:52,85) és 1500 méteren (3:59,71) lett második. Tóth András 400 méter szerzett ezüstérmet (59,46). A Szegedről igazolt Vlocskó Noémi 800 méteren (2:19,89) és 1500 méteren (5:11,40) is felállhatott a dobogó harmadik fokára.

A bajnoki címek és érmek mellett számos értékes helyezést szereztek a VEDAC atlétái, amik a lenti eredménylistában olvashatók.