Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Veszettség elleni eboltás szeptemberben

2012. szeptember 4. 12:10 // Forrás: Veszprém Megyei Kormányhivatal

Veszprém megyében szeptemberben hagyományosan meghirdetik az állatorvosok az ebek veszettség elleni összevezetéses védőoltását. Az állattartó köteles minden három hónaposnál idősebb kutyát veszettség ellen saját költségén beoltatni, az alábbiak szerint: a 3 hónapos kort elérteket 30 napon belül. Az első oltást követően 6 hónapon belül, ezt követően évenként.

Az oltási könyvet meg kell őrizni, mert azt az ellenőrző állat-egészségügyi hatóság kérheti, illetve tulajdon átruházás esetén az új tulajdonosnak át kell adni.
A védőoltás beadható az eb tartási helyén, az állatorvosi rendelőben, vagy az állatorvosi kamara területi szervezete által javasolt településeken vagy településrészeken összevezetve.

A védőoltás meglétét és a tulajdonosi kötelezettségek megtartását a VMKH Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának hatósági állatorvosai és az Önkormányzat ellenőrizheti.
A macskák és vadászgörények oltása Magyarországon nem kötelező, azonban nemzetközi utazásoknál előírhatják. Ezek szükségességéről a hatósági állatorvosoknál és a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján www.maok.hu tájékozódhatnak. 

vehir.hu
további cikkek
Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén közérdekű Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén A Református Egyházi Napok Dunántúl rendezvényei miatt jelentős gyalogosforgalomra kell számítani a belvárosban, ezért a résztvevők biztonsága érdekében útlezárás lép életbe a Megyeház tér és a Komakút tér közötti szakaszon. 2026. június 23. 17:07 Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban közérdekű Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK). 2026. június 23. 16:56 Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé közérdekű Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedően nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára. Az ivóvízellátás biztonságának és a szolgáltatás folyamatosságának fenntartása érdekében a Bakonykarszt takarékosságra és együttműködésre kéri az embereket. 2026. június 23. 16:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.