A Jobbik kitart a rendezvény mellett
Kovács Rajmund, a Jobbik Magyarországért Mozgalom Veszprémi elnöke szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, a szeptembert 8-án megtartandó Magyar Élet Menete című demonstráció hírének megjelenésére több párt és civil szervezet ellendemonstrációról szóló felhívást jelentetett meg az újságokban és az interneten. Kijelentette, ezekben a felhívásokban azzal "zsarolták" a rendezvény szervezőit, hogy a Magyar Élet Menetének megtartása esetén félpályás útlezárásokkal akadályozzák és zavarják a felvonulásra igyekvő résztvevőket és szimpatizánsokat.
Kovács Rajmund felháborítónak tartja, hogy egy parlamenti párt törvényesen bejelentett eseményét ilyen "nemtelen eszközökkel" próbálják megakadályozni magukat demokratának tartó polgárok. Hozzátette, a most tiltakozóknak egy szavuk sem volt, mikor 2006-ban az 1956-os forradalomra emlékezők közé lovas rendőröket küldtek, és magyar állampolgárok szemét lövették ki. A Jobbik veszprémi elnöke kiemelte, a rendezvényt mindenképp megtartják, és minden hazájáért aggódó magyar állampolgárt várnak.

Forgóné Kelemen Judit (archív fotó)
Forgóné Kelemen Judit, a Jobbik Magyarországért Mozgalom önkormányzati képviselője hangsúlyozta, a Magyar Élet Menete valamiért, és nem valami ellen történik. Hozzátette, akik ez ellen demonstrálnak, azok a magyar élet ellen lépnek fel. Az önkormányzati képviselő szerint a menet célja felhívni az emberek figyelmét két súlyos problémára: a fiatalok elvándorlására és a munkavállalók tragikus körülményeire. Forgóné Kelemen Judit kiemelte, egyre többen keresik a boldogulást külföldön, mivel állást találni Magyarországon ma már nem csak a diplomásoknak nehéz. A képviselő példaként említett egy esetet, ahol a munkanélküli szüleit valaki diákmunkából próbálta eltartani. A Fidesz elképzelését arról, hogy a kiutazó fiatalok idővel visszatérnek tévesnek nevezte, hiszen nagyon sokan külföldön kezdik el a kapcsolataikat, egzisztenciájukat kiépíteni, és ott alapítanak családot is.
A politikus kitért a katasztrofális munkakörülményekre is. Elmondta, rengeteg munkaadó jelentette be a dolgozóit közmunkásként, így csupán 47 000 forintot kell nekik fizetni, amiből legfeljebb éhen halni lehet. A képviselő még egyszer hangsúlyozta, ezekre a problémákra szeretnék az emberek figyelmét felhívni. A sajtótájékoztatón elhangzott, a Jobbik Magyarországért Mozgalom a Magyar Élet Menetével akadályozni fogja a forgalmat a városban, ezért a lakosság türelmét és megértését kéri.
Világos Veszprémért: „Vétkesek közt cinkos, aki néma”
Számos szervezet képviseltette magát a Világos Veszprémért Mozgalom szerda esti sajtótájékoztatóján. A kezdeményezéshez csatlakoztak civil szervezetek, mint a Szolidaritás Mozgalom vagy a Józan Ész Társaság; politikai pártok, mint a Demokratikus Koalíció és a Magyar Szocialista Párt; és vallási közösségek, mint a Hit Gyülekezete.

Félpályás útlezárások várhatók (illusztráció, MTI fotó)
A mozgalom szóvivője, Nagy Imre szerint ezek a „városukat féltő demokratikus közösségek” abban egyetértettek, hogy a gyülekezés és szólás szabadsága alkotmányos alapjog, azonban úgy látják, hogy a Jobbik visszaél ezzel a joggal. A párt szombati felvonulását az Élet Menete Alapítvány kigúnyolásának, „burkolt zsidózásnak” tartják. A szóvivő emlékeztette hallgatóságát, hogy a Jobbik és a hozzá kötődő „egyenruhás félkatonai szervezetek” ugyanazokon az utcákon masíroznak majd, amelyeken annak idején Radnótit és társait hajtották végig.
A Világos Veszprémért Mozgalom szombaton délelőtt nyolc és tíz óra között félpályás útlezárással tiltakozik a Magyar Élet Menete ellen. Több helyen is kivonulnak a városba bevezető útszakaszokra: ott lesznek a Budapest úton; a Füredi-, az Almádi- és a József Attila út körgyűrűn belül eső szakaszán; illetve a 82-es úton az ÖMV benzinkút előtt.
LMP: Felesleges feszültségkeltés
A Lehet Más a Politika Veszprém megyei választmánya inkább felesleges feszültségkeltésnek tartja a szombatra tervezett ellentüntetést, mint a szélsőséges eszméket meggátló akciónak. Szerda reggeli sajtótájékoztatójukon Gerstmár Ferenc önkormányzati képviselő kifejtette: amíg a Jobbik Magyarországért Mozgalom a jogszabályokat betartva szeretne nyilvános rendezvényt szervezni, jogállami keretek között erre minden lehetősége megvan, függetlenül attól, hogy ki mit gondol a szervezetről.

Gerstmár Ferenc (archív fotó)
A sajtótájékoztatón elhangzott: a Jobbik által felvetett problémákat kormányzati szinten kellene orvosolni. A mélyszegénység – és az abból fakadó társadalmi ellentétek – ellen az oktatás javításával és az elhelyezkedés támogatásával lehetne küzdeni, a közbiztonság helyzetén pedig közösségi alapú rendőrséggel – a helyi önkormányzatoknak nagyobb mozgásteret adva – kellene javítani.
Az LMP választmányi tagjai kijelentették: a problémákat csak békés módon lehet megoldani, a veszprémiek többsége ezen az úton szeretne járni.