Veszprémben nyert a Budai XI.

2012. október 14. 20:47 // Forrás: hunvolley.hu
A megyeszékhely női röplabdacsapata simán kikapott fővárosi ellenfelétől az első osztályú bajnokság vasárnapi játéknapján.

A kezdő feladója nélkül felálló bakonyi gárda az alsóház egyik legfontosabb meccsén nem késztette nagy erő kifejtésére a budai alakulatot. A várt nagy küzdelem, a szoros játszmák, valamint a hazai győzelem elmaradt, köszönhetően a már megszokott katasztrofális nyitásfogadásnak. Az első játszma első technikai szünetéig a három pontos hátrány a második technikai időig kilenc pontosra duzzadt, amit már nem lehetett a végéig ledolgozni 0:1 (19:25).

A második játszma elején gyorsan ellépett a vendégcsapat, az előnyt tíz pont fölé növelte, hiába próbálkozott az edző időkéréssel és cserékkel felrázni a csapatot. A veszprémi lányok fogadásai továbbra is rosszak voltak, így a támadások elmaradtak, a szett elúszott 0:2 (10:25).

A harmadik szettben a kép nem változott, az előnyt fokozatosan növelő budai csapat simán behúzta a játszmát 0:3 (15:25).

A mérkőzés egészére jellemző probléma a nyitásfogadás, amely az eddigi meccseket is jellemezte. Egy-két szép Környei ütéstől és Jezerniczki sánctól eltekintve a csapatnak momentumai sem voltak.

Női röplabda NB I:
VESC–Budai XI. 0:3 (-19, -10, -15)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Donkó Zoltán, Nagy Lajos.
Veszprém: Pintér E. (2), Pekárik E. (4), Környei D. (8), Dordzsceren D. (2), Jezerniczki T. (11), Pós A. (1). Csere: Májusi D. (liberó), Molnár B. (2), Szelle D. (1), Varga N. (-), Holczer F. (-). Edző: Katona Péter.
Budai XI.: Bodnár R., Farkas A., dr. Balczó N., Hegedűs A., Horváth N., Győri P. Csere: Jáka Sz. (liberó), Kohut M., Szabó D., Naszvadi S. Edző: Oláh János.
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:3, 5:8, 7:11, 9:16, 11:19, 14:22, 18:23. 2. játszma: 1:5, 2:8, 3:14, 6:14, 8:16, 8:22, 9:23. 3. játszma: 3:3, 4:8, 8:11. 9:14, 10:16, 12:20, 13:22.

Katona Péter: – A fogadásunk továbbra is kritikán aluli. Amíg ezen nem javítunk, esélyünk sincs a játékra.

Oláh János: – Nagyon örülünk, nehéz helyzetben levő csapatunknak ez igazi gyógyír volt.

Junior: VESC–Budai XI. 3:0 (7, 15, 14)

Forrrás: hunvolley.hu