14°C
14°C

Túl nagy falat volt a Békéscsaba

2012. november 11. 23:11 // Forrás: vesc.hu/roplabda
A felnőtt és a junior veszprémi csapat is egyaránt 3:0 arányú vereséget szenvedett a női röplabda élvonalban.

Hazai pontokkal indult a mérkőzés, de a vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, és az első technikaira már három pontos előnnyel jöhettek le a pályáról (5:8). A játékba belelendülő ellenfél, kihasználva fizikális fölényét, fokozatosan növelte az előnyt a második technikai szünetig (8:16). Az erőteljes vendégtámadásokra nem volt ellenszere a veszprémi lányoknak, a szettet magabiztosan nyerte az ellenfél (16-25). 0:1

Fotó: vesc.hu/roplabda

A második szett elejét a rengeteg rontott nyitás jellemezte mindkét oldalon, így az első technikai szünetig nem alakult ki nagy különbség (7:8). Innen a Békéscsaba remek nyitásainak és a hazaiak pontatlan fogadásainak köszönhetően megléptek a vendégek (8:16). A hazai időkérések nem segítettek, több mint tíz pontossá duzzadt a csabai előny (10:21). A játékot végig uralta a vendégcsapat, a szett eldőlt (12:25). 0:2.

Hazai szempontból a harmadik játszma sikerült legjobban a játék képe alapján és a szerzett pontokat tekintve is. Fej-fej mellett haladtak a csapatok (11:11), innen azonban a rutinosabb Békéscsaba ellépett négy ponttal a második technikai szünetig (12:16). A különbség tíz labdameneten keresztül nem nőtt (17:21), majd a jobb játékerővel rendelkező vendégek lezárták a mérkőzést (17:25) 0:3.

Női röplabda NB I:
VESC–Budapest Bank - Békéscsaba RSE 0:3 (-16,-12,-17)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Bátkai-Katona Ágnes, Vígh Andrea.
VESC: Pekárik E. (4), Pintér E. (2), Dordzsceren D. (8), Jezerniczki T. (3), Tobak E. (1), Környei D. (8). Csere: Májusi D. (liberó), Szelle D. (1), Pós A. (-). Edző: Katona Péter.
Békéscsaba: Pallag Á. (13), Leidgeb N. (8), Jenei A. (3), Szombathelyi Sz. (11), Soós N. (11), Czina K (6). Csere: Molcsányi R. (liberó), Gerendeli D. (1), Nagy V. (-). Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:0, 4:7, 6:12, 9:16, 12:21, 15:23. 2. játszma: 3:2, 6:6, 7:12, 8:16, 10:21, 12:23. 3. játszma: 3:3, 6:6, 9:8, 11:11, 12:16, 15:19, 17:22.

Forrás: vesc.hu/roplabda