14°C
14°C

Szettet raboltak az UTE ellen

2012. november 17. 14:25 // Forrás: vesc.hu/roplabda
Szettet rabolt a veszprémi felnőtt csapat, a junior pedig magabiztosan győzött az UTE ellen a női röplabda élvonal pénteki találkozóján.

Az első játszma elején kicsit beragadtak a veszprémi lányok (2:6), de az első technikai szünetig sikerült fordítaniuk (8:7). Felváltva estek a pontok a szett közepéig (14:15), majd jó nyitásokkal és pontos befejezésekkel ellépett az UTE (15:19), ez az előnyük a végjátékban sem csökkent (20:25). 0:1.

A második játszma annyiban hasonlított az elsőre, se az első (8:6), se a második technikai időig (16:14) nem lehetett tudni, ki nyeri a játszmát. Egészen a végéig szoros volt a szett, köszönhetően a feljavult veszprémi nyitásfogadásnak (20:18), aztán három remek Dordzsceren nyitás következett (23:18), ezt követően pedig a Veszprém kiegyenlített (25:20). 1:1.

A harmadik szettben is többször változott az egy-két ponttal vezető csapat kiléte (14:16). Teljesen nyílt volt a mérkőzés, amihez a hazai közönség idén nem szokhatott hozzá (19:21). Ebből az állásból azonban a nevesebb UTE sikeres hajrával behúzta a játszmát (19:25). 1:2.

Nem tűnt idegesnek a hazai csapat a negyedik szettben, úgy gondolhatták, a sormintának megfelelően most ők nyerik a játszmát. Ennek megfelelően az első technikainál egy (8:7), a másodiknál két ponttal vezettek (16:14). Ez az előny azonban nem tartott ki, a vendégek utolérték a fáradó Veszprémet (17:17), majd jobb koncentrálással biztosnak mondható előnnyel fejezték be a játszmát, s a mérkőzést (20:25). 1:3.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Az idény eddigi talán legjobb játékát nyújtottuk. A második szettet feljavult nyitásfogadásunknak köszönhetően nyertük. A negyedik játszmára viszont elfáradtak szélső ütőink.

Nagyné Mátrai Veronika: – A hullámzó játékunk végére küzdelemből ötösre vizsgázott a csapat.

Női röplabda NB I:
Veszprémi Egyetem SC–UTE 1:3 (-20, 20, -19, -20)
Veszprém, 100 néző. Vezette.: Szabó Zsolt, Stefik Csaba.
VESC: Kovács A. (11), Pintér E. (10), Dordzsceren D. (18), Jezerniczki T. (2), Tobak E. (2), Környei D. (5). Csere: Májusi D., Miovecz Zs. (liberók), Pekárik E. (2), Molnár B. (1), Varga N. (-). Edző: Katona Péter.
UTE: Grózer A., Szombathelyi K., Szűcs K., Czakó M., Kotlárik Zs., Bleicher N. Csere: Hadnagy R. (libero), Runge N. Edző: Nagyné Mátrai Veronika.
Az eredmény alakulása: 1. játszma (22 perc): 2:6, 8:7, 11:12, 14:15, 15:19, 18:22, 19:24. 2. játszma (25 perc): 2:3, 6:4, 9:9, 14:12, 19:15, 20:18, 23:18. 3. játszma (22 perc): 2:2, 5:8, 8:10, 13:12, 14:16, 15:20, 19:21. 4. játszma (25 perc): 3:1, 3:4, 8:7, 13:10, 15:14, 17:17, 18:21, 19:23.