14°C
14°C

Először nyert a VESC

2012. november 22. 19:56 // Forrás: vesc.hu/roplabda
A Magyar Kupában jött össze az első hazai győzelem a Veszprémi Egyetem SC női röplabdacsapata számára.

Az első játszmában az első technikai szünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok (7:8), majd kisebb előnyre tett szert a BSE (8:11). Dordzsceren két ásszal jelentkezett, a veszprémi lányok pontos támadásokkal fejezték be az akciókat és gyorsan megfordították a meccset (13:12). Ezt az előnyt növelte a VESC (18:15), amikor Mester O. egy szerencsétlen talajra érkezés miatt olyan vállsérülést szenvedett, hogy elhagyni kényszerült a pályát és a mentők kórházba szállították. A folytatásban a hazaiak koncentráltak jobban (21:16), Ratimorszky edző két időkérése sem törte meg a lendületüket (25:18). 1:0.

A második szett elején a kisszámú, de lelkes publikum újra több hazai pontot látott (4:2), de néhány labdamenetet követően az előny eltűnt (5:5), majd a vendégek gyorsan elhúztak a riválistól (9:12). A hazai nyitásfogadás színvonala lecsökkent (10:16), a gyenge hazai támadásokat a BSE visszaverte és könnyedén egyenlített (17:25). 1:1.

A harmadik játszma úgy kezdődött, ahogy az azt megelőző befejeződött, katasztrofális fogadásokkal (2:5). Dordzsceren nyitásokkal a Veszprém megfordította a játszmát (6:5) és az első technikai szünetben kétpontos előnnyel jött le a pályáról (8:6). Ezt az előnyt rövid ideig fenntartották a lányok, majd ismét a BSE pillanatai következtek, előbb átvették az irányítást (13:14), majd jelentős különbséget építettek ki (15:21), s innen már simán behúzták a szettet (16:25). 1:2.

A negyedik játszmában a VESC-nek mindent meg kellett tennie az egyenlítésért, elszántság tükröződött az arcokon, ennek meg is lett az eredménye. Az első technikai szünetben két pont volt a különbség (8:6) a hazaiak javára, amit a második technikai szünetig hat pontosra növeltek (16:10) a remek centertámadásokkal és feljavult nyitásfogadással. Az egyetemi csapat számára kedvező mederben zajlott a mérkőzés (20:13), amikor megrázta magát a BSE és kicsit ráijesztettek a hazaiakra (22:18), de egy jó ütemű időkérés megállította őket és a szettet hozta a Veszprém (25:20). 2:2.

Az ötödik szett a pontosztozkodás formáját volt hivatott eldönteni, illetve azt, a Veszprémnek sikerül-e az idényben először hazai pályán győznie. Úgy kezdtek a lányok, hogy igen (7:4), majd Kiss V. nyitásai után úgy, hogy mégsem (7:10). A VESC-lányok nagyon akartak, odatették magukat és utolérték az ellenfelüket az utolsó pillanatban (13:13). Mindkét csapat pontosan fejezte be a lehetőségeit (17:17), majd egy rontott vendég nyitás és egy rosszul fogadott Holczer F. nyitás lezárta a maratoni, közel kétórás csatát (19:17). 3:2.

Női röplabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
VESC–BSE 3:2 (18, -17, -16, 20, 17)
Veszprém, 50 néző. Vezette: Csikós Zoltán, Nagy Lajos.
Veszprém: Pekárik E. (9), Pintér E. (13), Dordzsceren D. (13), Jezerniczki T. (18), Tobak E. (3), Környei D. (19). Csere: Májusi D., Miovecz Zs. (liberók), Molnár B. (1) , Pós A. (-), Holczer F. (-). Edző: Katona Péter.
BSE: Bleicher R., Nyári V., Kiss V, Rácz M., Mester O., Szabó K. Csere:Tóth R. (liberó), Sólyomvári E., Türmer D., Nagy B, Horczi B. Edző: Ratimorszki Károly.
Az eredmény alakulása: 1. szett (25 perc): 4:4, 7:8, 8:11, 13:12, 18:15, 21:16, 21:18. 2. szett (17 perc): 4:2, 7:8, 9:12, 10:16, 13:17, 15:21, 16:24. 3. szett (17 perc): 2:5, 8:6, 10:8, 13:14, 15:21, 16:23. 4. szett (22 perc): 2:2, 8:6, 12:8, 16:10, 20:13, 22:18, 24:20. 5. szett (17 perc): 2:2, 7:4, 7:10, 10:12, 13:13, 17:17.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Nyitásfogadásban még nem, de akaratban most nagyon ott voltunk, ez segített minket a győzelemhez.

Ratimorszki Károly: – Gratulálok a Veszprém odaadó, lelkes játékához, ez meghozta a gyümölcsét. Sajnos mi alapvető hibákat követtünk el, ezért lett vereség.

Forrás: vesc.hu/roplabda