14°C
14°C

Pontszerzés a Kaposvár ellen

2012. november 26. 18:09 // Forrás: vesc.hu/roplabda
A veszprémiek egy pontot itthon tartottak a hatodik helyezett Kaposvár ellen a női röplabda NB I-ben. A juniorok nem szereztek pontot.

Az első játszma pár pontos hazai előnnyel indult (3:1), de a Kaposvár Récsei Á. nyitásaival fordított az első technikai időig (3:8). Az előnyüket egyre növelték a vendégek a pontatlan veszprémi fogadásokból építkezve (11:18). Néhány formás hazai támadás nyomán a különbség ugyan csökkent (15:19), azonban ezt a lendületet megtörte a vendég időkérés. Ezt követően a Kaposvár újra elkapta a fonalat és nyerte a szettet (19:25). 0:1.

A második játszma kezdetén összeszedték magukat a veszprémi lányok, pontosabban fogadtak és támadtak, aminek az eredménye, hogy az első technikainál egy (8:7), a másodiknál már hét ponttal vezettek (16:9). Ebben segítettek Kovács Anikó nyitásai és Környei Dóri pontot érő ütései. Ebben a játékrészben feljavult a hazai mezőnymunka is, nem volt meglepetés az egyenlítés (25:20). 1:1.

A harmadik szett még jobban indult hazai szempontból (4:1), a különbséget növelni tudtuk a második technikai szünetig (16:9). Ebben ismét nagy szerepe volt a remek fogadásoknak, Tobak Eszti jó feladásainak és ebből hatékony támadásoknak. Pekárik Eszter beállításával a center játékunk még erősebb lett, négy ász értékű veszprémi nyitás is volt a szettben, s így megfordítottuk a mérkőzést (25:18). 2:1.

Fotó: vesc.hu/roplabda

A negyedik játszma elején lányaink már zsebben érezhették a győzelemért járó három pontot (10:5), ami bajnoki mérkőzésen hazai környezetben idén még nem történt meg. Talán az izgalom, talán a fáradtság jött elő, de az biztos, hogy a nyitásfogadásunk a szett közepétől pontatlanabbá vált. A második technikai időnél ugyan még vezettünk (16:14), de rövid időn belül utolértek minket a kaposváriak (18:18). Az, hogy nem előbb történt ez meg, az csak az ellenfél szetten belüli hét nyitás rontásának köszönhető. A szettet megfordították a vendégek (21:23) és a minimális előnyük ki is tartott a befejezésig (23:25). 2:2.

A veszprémi lányok tíz nap alatt az ötödik mérkőzésüket játszották; a szerdai után, itthon újra öt szettes csatára kényszerültek. Ez a szokatlan, fokozott terhelés, az ebből adódó fáradtság is szerepet játszhatott abban, hogy az utolsó szett elején kialakult különbséget (0:4) ugyan még le tudták dolgozni (6:6), ezt követően azonban a vendég csapat pontosabb játéka meghozta számukra a győzelemért járó két pontot, nekünk pedig egy pont jutott, ami a hatodik helyezett ellen szép eredmény (8:15). 2:3.

Női röplabda NB I:
VESC–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 2:3 (-19, 20, 18, -23, -8)
Veszprém, 100 néző. V.: Halász Enikő, Mezei Zoltán Veszprém: Pintér E. (9), Kovács A. (13), Dordzsceren D. (11), Jezerniczki T. (6), Tobak E. (5), Környei D. (14). Csere: Májusi D. (liberó), Pekárik E. (15), Varga N. (-). Edző: Katona Péter.
Kaposvár: Pintér Zs., Kondor T., Szívós I., Récsei Á., Horváth Zs., Harmath Zs. Csere: Csitári V. (liberó), Horváth K., Duduka I. Szarka V. Edző: Pálfy Marianna
Az eredmény alakulása: 1. szett (20 perc): 3:1, 3:8, 7:11, 10:16, 11:18, 15:19, 16:22, 19:22. 2. szett (24 perc): 4:4, 8:7, 14:8, 16:9, 16:13, 20:14, 23:16, 24:20. 3. szett (22 perc): 4:1, 8:5, 11:6, 16:9, 19:11, 20:13, 23:14, 23:17. 4. szett (22 perc): 4:4, 10:5, 12:12, 16:14, 18:16, 20:20, 21:23. 5. szett (10 perc): 0:4, 2:5, 6:6, 6:8, 7:11, 8:13.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Az első szett után sokat javult a játékunk. A negyedik szett közepétől ismét sokat hibáztunk nyitásfogadásban, ennek köszönhetjük a vereséget.

Pálfy Marianna: – Örülök, hogy megnyertük a meccset. Nagyobb lett volna az örömem, ha simábban nyertünk volna. Gratulálok a Veszprém játékához.

A juniorok két játszmát is a hosszabbításban buktak el, számukra most nem jött össze a pontszerzés.