14°C
14°C

Felnőtt vereség, junior siker

2012. december 2. 17:40 // Forrás: vesc.hu/roplabda
A Veszprémi Egyetem SC felnőtt röplabdacsapata 3:1-re kikapott, a junior alakulat azonban győzött a BSE ellen az élvonalban.

A mérkőzés az utóbbi öt hazai meccsből négy alkalommal megtapasztalt módon, két szett után döntetlen állással indult. Az első szettben a vendégek öt pontos előnyt alakítottak ki a mérkőzés első felében (9:14), amit a veszprémi lányok az utolsó pillanatban tudtak ledolgozni (23:23), majd egy rontott hazai nyitást és egy rossz támadást követően a BSE csapata került előnybe (23:25). 0:1.

A második játszma első technikai szünetében egy pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (8:7), azonban a budapesti csapat fordított és hat pontos előnyt dolgozott ki (12:18). Úgy tűnt, ez a szett is elúszik, de feltámadtak lányaink és remek játékkal megfordították a szettet (25:21). 1:1.

Ekkor örülhetett a hazai publikum utoljára tiszta szívből a mérkőzésen, mert ezt követően a játék minden elemében alulmaradtunk a BSE-vel szemben – minden elromlott, ami elromolhatott. Pontatlan nyitásfogadások, hiányzó sáncmunka és sikertelen támadás befejezések egyszerre jellemezték a játékunkat. Egy teljesen egyoldalú játszma következett (11:25). 1:2.

Ezután egy a félidőig szoros (11:11), azt követően sima szettel befejezte a vendégcsapat a meccset és távoztak a három ponttal (16:25). 1:3.

Csak első pillanatban tűnik bonyolultnak, hogy erre magyarázatot találjunk, közelebbről megvizsgálva, egyértelműnek tűnik a helyzet. Tizenhat nap alatt hét mérkőzés, mindez az év olyan időszakában, amikor a munkahelyeken az év végi hajtással, az egyetemen a közelgő vizsgaidőszakkal találkoznak amatőr státuszú játékosaink. Nem csoda, hogy a kiégés jegyei, a fáradtság miatti dekoncentráltság tapasztalható néhány játékoson. Szerencsére az év utolsó duplafordulója előtt lesz végre a lányoknak egy szabad hétvégéje – az első a bajnokság kezdete óta –, hogy kicsit feltöltődjenek. Bízunk a lányokban, hogy két hét múlva eljön az ő győzelmeik ideje.

Női röplabda NB I:
VESC–BSE 1:3 (-23, 21, -11, -16)
Veszprém, 100 néző. V.ezette:Stefik Csaba, Szabó Zsolt.
Veszprém: Kovács A. (13), Pintér E. (2), Dordzsceren D. (11), Jezerniczki T. (9), Tobak E. (-), Környei D. (7). Csere: Miovecz Zs., Májusi D. (liberók), Pekárik E. (1), Molnár B. (1), Pós A. (5). Edző: Katona Péter.
BSE: Bleicher R., Nyári V., Kiss V, Rácz M., Nagy B, Szabó K. Csere:Tóth R. (liberó), Tímár E., Horuczi B. Edző: Ratimorszky Károly.
Az eredmény alakulása: 1. szett (22 perc): 2:2, 6:8, 9:14, 13:14, 13:16, 16:19, 18:21, 23:23. 2. szett (22 perc): 1:3, 4:4, 8:7, 8:12, 10:14, 12:18, 16:18, 21:20, 23:21. 3. szett (15 perc): 2:2, 3:8, 6:11, 8:16, 8:21, 11:22. 4. szett (20 perc): 3:3, 5:8, 9:9, 11:11, 12:15, 13:20, 14:23.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Akaratban voltunk gyengék.

Ratimorszky Károly: – Küzdelmes mérkőzés volt. Gratulálok a lányaimnak, mert amikor fegyelmezetten játszottak és a szerváikat a taktikának megfelelően alkalmazták, akkor a jövőre nézve biztató játékot mutattak. Gratulálok a veszprémi lányoknak is, lelkesedésben nem volt hiányuk.

Junior mérkőzés eredménye:
VESC–BSE 3:1 (-17, 18, 14, 15)
VESC: Varga N. (12), Májusi D. (16), Pekárik E. (12), Nagy E. (5), Hunyadvári V. (2) , Pós A. (3). Csere: Csótár K. (liberó), Holczer F. (3). Edző: Katona Péter.

Junior csapatunk sem kezdett fényesen, az egyetlen örömre okot adó tényező az első szettben, hogy tizenhat nyitásunkból öt ász értékű volt. Ezt követően a játék képe rengeteget változott és a következő három játszmában simán elintéztük ellenfelüket. Feljavultak a fogadások, centereink remekül sáncoltak, Pós A. jó feladásaiból Májusi D., Pekárik E. és Varga N. ponterősen támadtak, ezzel megszerezték idén a hatodik győzelmüket a bajnokságban.

Forrás: vesc.hu/roplabda