Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A Jobbik nem látja szívesen Vadai Ágnest

2012. december 18. 17:53
Kedd késő délután jobbikos tiltakozók fogadták a Demokratikus Koalíció zárt taggyűlésére érkező Vadai Ágnest.

Kovács Rajmund, a Jobbik veszprémi elnöke hangsúlyozta, pártja a parlamentbe kerülése óta küzd a magyar nemzetért és a magyar emberek érdekeiért. Elhangzott, a Demokratikus Koalíció vezetője az a Gyurcsány Ferenc, aki 2006-ban szemeket lövetett ki, és kardlapoztatott, aki „hazudott reggel, délben, este”, valamint romokba döntötte a gazdaságot. A Jobbik veszprémi elnöke közölte, az elszámoltatás azóta sem történt meg, és ez a Fidesz-KDNP hibája. Hozzátette, ezeknek a pártoknak a nemzet csak a jelszavaikban, és nem a tetteikben jelenik meg.

 Kovács Rajmund kijelentette, pártja több mint 855 ezer szavazatot szerzett 2010-ben az országgyűlési választásokon, míg a DK egyet sem, mivel akkor még nem is létezett. Hozzátette, Gyurcsány Ferenc pártja demokratának tartja magát, mégis több elnökségi tagja ad hangot azon véleményének, hogy a törvényesen parlamentbe került Jobbikot fel kell oszlatni. Ezért tiltakoztak a Demokratikus Koalíció elnökségi tagjának érkezése ellen, közölte Kovács Rajmund.

Katanics Sándor, a Demokratikus Koalíció önkormányzati képviselője érdeklődésünkre elmondta, ez a tiltakozás egy modortalan akció, és szerinte csakis a Jobbikot minősíti. A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy a honlapon, ahol szervezték ezt a megmozdulást minősíthetetlen hangnemű és tartalmú kommentek olvashatók. „Ebből jól látszik, hogy a Jobbik mindenféle párbeszédre alkalmatlan”, mondta el nekünk az önkormányzati képviselő. Hozzátette, a stílus, amit a párt képvisel, „nemhogy nem európai, de még csak nem is ázsiai” Katanics Sándor kijelentette, a Jobbikot fel kellene oszlatni, mielőtt valami kezelhetetlen helyzetet hoznának létre.

Horák János
Cseh Zoltán

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.