Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Fidesz: csökken a magyarországi munkanélküliség

2013. február 1. 13:58 // Forrás: MTI
"Magyarország talpra áll: a régióban hazánk teljesít legjobban a munkanélküliség elleni küzdelemben" - kommentálta Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója az EU statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki jelentését.

Kocsis Máté az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: míg a hozzánk hasonló örökséggel küzdő közeli szomszédainknál - például Csehországban, Lengyelországban, Bulgáriában, Szlovákiában - stagnál vagy emelkedik a munkanélküliség, addig Magyarországon lassan, de folyamatosan csökken a munkanélküliek száma.


infografika: MTI

Ezzel párhuzamosan a foglalkoztatási arány a 2010-es kormányváltás óta, már két és fél éve nő. 160 ezer emberrel több jár ma munkába, mint a Gyurcsány-Bajnai-kormányok leköszönésekor - tette hozzá. Az Eurostat friss jelentése szerint az euróövezetben 2012 decemberében szezonális kiigazításokkal 11,7 százalékos munkanélküliségi ráta alakult ki, ami megegyezett a novemberivel. A 27 tagú EU-ban a munkanélküliségi ráta szintén nem változott, decemberben a novemberivel megegyező, 10,7 százalék volt.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.