Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 27. Hajnalka
Veszprém
6°C
2026. március 27. Hajnalka
Veszprém
6°C

Fidesz: fair a hallgatói szerződés

2013. február 9. 22:45 // Forrás: MTI

A felsőoktatást finanszírozó adófizetők és a hallgatók közötti fair megállapodásnak tartja a Fidesz a hallgatói szerződést - közölte Pósán László, a parlament oktatási bizottságának kormánypárti alelnöke szombaton az MTI-vel.

A Fidesz-KDNP az Országgyűlésnek pénteken benyújtott alaptörvény-módosításában tett javaslatot arra, hogy az alkotmány rögzítse a hallgatói szerződés lehetőségét.  Pósán László szerint a hallgatói szerződés garancia arra, hogy "a magyar emberek kemény munkájából képzett magyar fiatalok" tanulmányaik után egy bizonyos ideig tudásukat a magyar társadalom javára fordítsák. Miután az Alkotmánybíróság tavaly júliusban kimondta, hogy mindezt nem elég rendeletben szabályozni, hanem törvényi szinten szükséges, az alkotmánymódosítás ennek megfelelően ezt az elvet rögzíti - írta közleményében a kormánypárti politikus.   

Több nyugat-európai országban is van példa hasonló szabályozásra, "s ott ezt minden politikai párt teljesen normális alapelvnek, a közpénzekkel történő felelős gazdálkodás természetes velejárójának tartja" - tette hozzá, megjegyezve, hogy egyedül a magyar baloldal törekszik ezúttal is csak politikai haszonszerzésre. Pósán László úgy vélekedett, hogy a magyar adófizető családok semmibe vétele és értelmetlen luxus lenne, "hogy a nálunk jóval gazdagabb országok számára képezzünk orvosokat, ápolókat, mérnököket".

vehir.hu
további cikkek
A Balatonnál óránkénti 106 kilométeres szelet mértek közélet A Balatonnál óránkénti 106 kilométeres szelet mértek Balatonmáriafürdőn óránkénti 105,8 kilométeres szelet regisztráltak - derül ki a HungaroMet Zrt. pénteki Facebook-bejegyzéséből. ma 10:44 Összefogás a jövő vállalkozóiért a Pannon Egyetemen Pannon Egyetem Összefogás a jövő vállalkozóiért a Pannon Egyetemen A hazai kis- és középvállalkozások megerősítése, a zöld átállás támogatása, valamint a hallgatók gyakorlatias felkészítése áll annak a stratégiai partnerségnek a középpontjában, amelyet csütörtökön írtak alá a Pannon Egyetemen. Az intézmény három kiemelkedő alapítvánnyal fogott össze, hogy a jövő generációja és a már működő cégek egyaránt olyan versenyképes tudással gazdagodjanak, amely a globális gazdasági kihívások közepette is biztosítja a sikeres helytállást. ma 11:08 Bohóckodás helyett konstruktív politikai vita Tapolca jövőjéről választás 2026 Bohóckodás helyett konstruktív politikai vita Tapolca jövőjéről Újabb jelölti vita valósult meg Veszprém vármegyében és ismét a Tisza párt politikusa nélkül, aki előzetesen „bohóckodásnak” titulálta a helyi nőklub által kezdeményezett és megvalósított rendezvényt. A csütörtöki eseményen végül a Fidesz-KDNP, a Demokratikus Koalíció és a Mi Hazánk jelöltjei konstruktív módon, egymással sokszor nem egyetértve, de végig a helyi ügyekre fókuszálva beszélgettek. tegnap 17:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.