A Városi Művelődési Központban tartott összejövetelen sokan méltatták az ünnepeltet. Dr. Ács Anna muzeológus úgy fogalmazott, “együtt ünnepelhetjük azt a jeles férfiút, írót, költőt, újságírót, klasszikafilológus, aki egyik művével, a Csíksomlyói passióval európai hírnevet szerzett.” Csendben él közöttünk, mert göröngyös életútján soha nem hivalkodott - jegyezte meg.
Ács Anna
“Balogh Elemér családja Fekvidékről, a Nyitra melletti Nagycétényből menekült el a háborút követő magyarüldözések elől. Alsógallán, Veszprémben, Székesfehérváron és Budapesten járt iskolába, 1956-ban a pesti bölcsészkar magyar-latin szakán tanult. A forradalom leverése után az ország összes egyeteméről és főiskolájáról kizárták, volt alkalma megtapasztalni az ávós verőlegények módszereit és megjárta Kádár börtöneit is.
A diktatúra éveiben dolgozott kocsikísérőként és lapszerkesztőként, hivatalsegéd-helyettesként és vidéki tanárként, fővárosi taxisofőrként és színházi gramaturgként (Szolnokon)” - olvasható az íróról egyik könyvében.